۲۰۴ نفر در شهرستان کرمانشاه برای انتخابات مجلس نام‌نویسی کردند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه اعلام کرد که در این شهرستان ۲۰۴ نفر برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کردند.

فضل الله رنجبر شنبه شب (۱۶ آذر) پس از پایان مهلت نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: از این تعداد ۳۱ نفر زن و ۱۷۳ نفر مرد هستند.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه نام نویسی از افرادی که وارد مرکز نام نویسی وزارت کشور شده اند تا ساعت ۲۴ ادامه دارد، احتمال افزایش این آمار متصور است.
رنجبر افزود: در بین ثبت نام شدگان ۹ نفر سابقه نمایندگی ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و یک نفر نیز سابقه حضور در شورای اسلامی شهر را دارد.
فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه ۴۰ نفر دارای سابقه ثبت نام در مراحل قبلی انتخابات مجلس هستند، عنوان کرد: ۵۷ نفر از کسانی که در این دوره در شهرستان کرمانشاه ثبت نام کردند سابقه ایثارگری دارند.
به گفته رنجبر سن ۷۶ نفر از ثبت نام کنندگان بین ۳۰ تا ۴۰ سال، ۷۶ نفر بین ۴۰ تا ۵۰ سال و ۵۲ نفر بالای ۵۰ سال است.
وی ادامه داد: از نظر تحصیلات هفت نفر دارای مدرک کارشناسی، ۳۰ نفر دارای مدرک دکترا، چهار نفر دارای مدارک حوزوی و مابقی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
در دور دهم نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۱۶ نفر در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه نام نوسی کرده بودند که ۱۳ نفر از آنان زن بودند.
زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.
فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط