استانداری خراسان جنوبی و سازمان صدا و سیما تفاهم‌نامه امضا کردند

بیرجند - ایرنا - تفاهم‌نامه استانداری خراسان جنوبی و سازمان صدا و سیما برای توسعه پوشش دیجیتال و زیرساخت‌های فنی این استان روز شنبه با حضور معاون توسعه و فناوری رسانه ملی و استاندار خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی مقرر شد با تامین اعتبار زیرساخت‌های مورد نیاز در استان و تخصیص تجهیزات از سوی سازمان صدا و سیما ۳۰ ایستگاه دیجیتال در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی رو شنبه در دیدار با معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما در بیرجند ضمن تشریح پتانسیل‌ها و توانمندی‌های استان گفت: خراسان جنوبی دیار ناشناخته‌هاست و در یک‌ سال گذشته تلاش ما این بوده که ظرفیت‌های استان را شناسایی و به کشور معرفی کنیم و هم مشکلات و موانع را برجسته سازیم تا برای برطرف شدن آن چاره‌اندیشی شود.

محمدصادق معتمدیان افزود: دولت در یک‌سال اخیر توجه ویژه‌ای به استان داشته است و با اجرای پروژه‌های کلان همچون انتقال آب از دریای عمان و پروژه راه آهن، استان متحول خواهد شد.

وی بیان کرد: تکمیل اَبَر پروژه‌ای همچون راه‌آهن، موجب اتصال اقیانوس هند و دریای عمان به آسیای میانه خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: رویکرد صدا و سیما در استان همکاری بوده و انصافا همراهی خوب‌ و قابل تقدیری داشته‌ است که در سطح کلان نیز همین طور بوده و حجم برنامه‌های استان در رسانه ملی بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: بهره‌مندی از برنامه‌های تلویزیونی، حداقل مطالبه مردم به ویژه در روستاهاست و باید ضریب نفوذ مراکز دیجیتال را در نقاط دوردست افزایش داد، همچنان که در مناطقی که این کار انجام شده، لبخند رضایت مردم را شاهد هستیم.

معتمدیان با اشاره به اهمیت توسعه پوشش مراکز دیجیتال در استان خراسان جنوبی تصریح کرد: علیرغم پایین بودن ضریب نفوذ دیجیتال در استان، کمترین میزان نفوذ ماهواره در کشور متعلق به خراسان جنوبی است و این موضوع وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =