۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83584938
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار کرمانی در طرح ارزیابی وسع شرکت کردند

کرمان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه ۱۰ هزار نفر طی ماه گذشته تاکنون در این استان در طرح ارزیابی وسع به منظور استفاده از بیمه رایگان سلامت ثبت نام کرده اند گفت: افزون بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کرمان دفترچه بیمه سلامت دارند.

محمد جعفری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح آزمون وسع در بسیاری از کشورهای دنیا اجرا شده و درست نیست ۳۳ میلیون نفر از جمعیت ۴۰ میلیون نفری زیر پوشش سازمان بیمه سلامت و بیمه رایگان قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه ثبت نام افراد متقاضی آزمون وسع آغاز شده و افراد با مراجعه به دفاتر بیمه و پیشخوان می تواند با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه سلامت بهره مند شوند تصریح کرد: افرادی که متقاضی استفاده از بیمه سلامت رایگان هستند باید در طرح آزمون وسع شرکت کنند و تا استعلام درخواست منتظر بمانند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با تاکید بر اینکه تعیین دهک های جامعه بر عهده وزارت رفاه است و اطلاعات افراد شرکت کننده در طرح سنجش وسع برای بیمه سلامت ارسال می شود گفت: طرح ارزیابی وسع به منظور پوشش اجباری بیمه از اول آذر سال جاری در کشور به مرحله اجرا در آمده است.

وی شعار آزمون وسع را پرداخت براساس توان، دریافت براساس نیاز عنوان و تصریح کرد: ۷۰ درصد هزینه های درمان های سرپایی و ۹۰ درصد هزینه های درمان در زمان بستری بیماران با اجرای این طرح توسط بیمه پرداخت می شود و افرادی که دفتر بیمه سلامت دارند می توانند از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند.

جعفری ادامه داد: افرادی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دارند می توانند فقط از خدمات مراکز درمانی دولتی استفاده کنند و افرادی که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند شرایط استفاده از خدمات مراکز درمانی دولتی و خصوصی را دارند.

وی گفت: مبلغ قابل پرداخت حق بیمه مصوب برای سال ۹۸ برای افرادی که حق بیمه را به صورت کامل پرداخت می کنند ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هر نفر به شرط بیمه تمام افراد خانوار است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار داشت: دفاتر بیمه افرادی که از قبل دارای بیمه بوده اند تا زمان ارسال استعلام وسع همانند گذشته تمدید می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =