ملی‌پوش قایقرانی: کار بسیار سختی برای کسب سهمیه المپیک داریم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش قایقرانی ایران در رشته کانو کانادایی با اشاره به رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ گفت: کار بسیار سختی برای رسیدن به المپیک داریم اما همه ملی‌پوشان برای رسیدن به آن با تمام توان تلاش می‌کنند.

«علی اجاقی» ملی‌پوش کانو کانادایی ایران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره شرایط تمریناتش در مسیر انتخابی المپیک اظهار داشت: این روزها در دریاچه آزادی هستیم و تمریناتمان را زیر نظر «ایرج اقلیمی» انجام می‌دهیم. با آمدن او شرایطم بهتر شد و زیر نظر او کارهایم را انجام می‌دهم. به هر حال رقابت‌های انتخابی پیش روی ما است و باید با انگیزه به کارمان ادامه دهیم. در مرحله جدید تمرینات شرایط بسیار بهتری دارم و با آرامش فکری بهتری تمرین می‌کنم.

دارنده مدال نقره کاپ جهانی در پاسخ به این سوال که کسب سهمیه المپیک را چطور ارزیابی می‌کند؟ تصریح کرد: کسب سهمیه المپیک برای قایقرانی بسیار دشوار است. همه کشورهای آسیایی شرایط بسیار بهتری نسبت به گذشته دارند و در رقابت‌های انتخابی المپیک با بهترین آمادگی شرکت می‌کنند. ما نیز باید در این مدت تمرینات را به خوبی ادامه دهیم تا شرایط خوبی داشته باشیم.

اجاقی افزود: مسابقه‌های انتخابی المپیک فروردین ماه در تایلند برگزار می‌شود. زمان زیادی نمانده و نباید زمان را از دست بدهیم. با برنامه‌ریزی که فدراسیون انجام داده قرار است به جنوب کشور برویم که وضعیت آب و هوایی هم مناسب باشد و بتوانیم بهتر تمرین کنیم. حضور در یک منطقه گرمسیر برای تیم ضروری است. با نظر مربی تیم تا آخر ماه در تهران می‌مانیم و سپس راهی جنوب می‌شویم.

ملی‌پوش کانو کانادایی ایران درباره انتخابی المپیک گفت: سطح این رقابت بسیار بالا است. همیشه انتخابی المپیک شرایط بسیار خاصی داشته‌است. کارمان خیلی سخت است اما انگیزه زیادی داریم. به نظرم ظرفیت قایقرانان ایران بسیار بالا است و همه بچه‌ها با تمام توان تلاش می‌کنند تا در این مسیر موفق باشند.  

وی درباره شرایط تمرینی خودش نیز گفت: انگیزه بسیار زیادی دارم. با آمدن «ایرج اقلیمی» از نظر ذهنی و شرایط تمرینی، روند خوبی را دارم. به هر حال رقابت‌ بسیار مهمی پیش‌روی ما است و باید فقط به فکر بهتر شدن باشیم.

ملی پوش کانو کانادایی در پایان گفت: هم اکنون همه ملی‌پوشان برای کسب سهمیه آماده می‌شوند. کارمان سخت است اما می‌دانم که همه تمام توانشان را می‌گذارند. بعد از المپیک ما بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ را داریم که فدراسیون نیز برایش برنامه‌ریزی کرده. اگر می‌خواهیم در آن بازی ها نیز موفق شویم نیاز است که مسوولان از فدراسیون حمایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =