۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83584906
۰ نفر

برچسب‌ها

انجمن اسلامی چین لایحه آمریکا درباره سین کیانگ را محکوم کرد

پکن- ایرنا- انجمن اسلامی چین لایحه مجلس نمایندگان آمریکا درباره اویغورهای سین کیانگ را محکوم کرد و آن را مداخله گستاخانه در امور داخلی چین توصیف نمود.

به گزارش تلویزیون چین، این انجمن روز یکشنبه در بیانیه ای آورده است این لایحه مورد مخالفت جدی مردم و دولت چین و همه نهادهای ذی ربط قرار گرفته است.

انجمن می افزاید آمریکا باید به مداخله در امور داخلی چین و سین کیانگ به بهانه حقوق بشر پایان دهد و بیش از این احساسات مردم چین را جریحه دار نکند.

در بیانیه آمده است که انجمن اسلامی چین به نمایندگی از میلیون ها مسلمان، چنین حرکتی را محکوم و تاکید می کند فقط مردم سین کیانگ حق دارند درباره امور حقوق بشر این منطقه اظهار نظر کنند.

انجمن اسلامی چین در بیانیه اش تلاش های آمریکا را برای منحرف کردن افکار عمومی مذموم دانسته و افزوده است واشنگتن باید به این تلاش های گستاخانه اش پایان دهد.

همزمان شماری از نهادهای دیگر چین در بیانیه هایی اقدام آمریکا در تصویب این لایحه را محکوم کرده اند وزارت خارجه چین با احضار «ویلیام کلین» کاردار سفارت آمریکا در پکن مراتب اعتراض این کشور را در این ارتباط به وی ابلاغ کرده است.

«چین گانگ» معاون وزیر خارجه چین به کاردار آمریکا گفت که واشنگتن با تصویب لایحه سین کیانگ، نرم ها و موازین بین المللی را زیرپا گذاشته و در امور داخلی چین ورود کرده است.

وی افزود که چین از منافع،  امنیت و وحدت قومیتی خود حراست و دفاع خواهد کرد و به اجرای استانداردهای دوگانه پایان دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =