حوزه‌های علمیه آذربایجان‌غربی نیازمند توجه جدی است

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حوزه‌های علمیه استان نیازمند توجه جدی در اختصاص اعتبار برای خدمات‌دهی بیشتر به روحانیان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان‌غربی افزود: مدیران این مرکز باید پیگیری‌های مجدّانه‌ای برای ارائه خدمات بهتر به روحانیان داشته باشند.

وی اضافه کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ شاخص‌های سرانه معیشتی در کشور، جزء استان‌های کم‌برخوردار محسوب می‌شود که با توجه به این امر، انتظار داریم مدیران مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و همه مسوولان نگاه ویژه و بسته‌های حمایتی بیشتری برای این استان داشته باشند.

وی به ظرفیت آذربایجان‌غربی در بخش‌های اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: امتیاز هم‌مرز بودن با سه کشور می‌تواند زمینه مهمی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار برای حوزه‌های علمیه باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار امیدواری کرد که مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود در کشور با استفاده از ظرفیت‌های استان سرمایه‌گذاری‌های لازم برای ایجاد درآمدهای پایدار و کمک‌کننده به حوزه‌های علمیه را در دستور کار خود و اولویت‌های برنامه‌ای خود قرار دهد.

در این آیین حجت‌الاسلام علی مرادی به عنوان سرپرست مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه آذربایجان‌غربی معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام حمید راحلی قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =