برنامه وزارت علوم، محرومت‌زدایی در توسعه آموزش عالی است 

بجنورد - ایرنا- قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برنامه این وزارتخانه، محرومیت‌زدایی و توسعه آموزش عالی در مناطق مختلف کشور بوده و اکنون به خوبی در حال تحقق است.

عبدالرضا میرباقری روز شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت و نظام جمهوری اسلامی اهتمام جدی به توسعه آموزش عالی و ایجاد فرصت های برابر برای شهروندان، نه تنها در مراکز استانی، بلکه در همه شهرستانها دارد.  

 وی با تاکید بر کیفیت‌بخشی آموزش در دانشگاه ها افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیش از توسعه کمی دانشگاه ها به توسعه کیفی آنها می اندیشد.   

میرباقری گفت: باید تلاش کنیم با کیفی کردن آموزش، دانشگاه ها،  دانش‌آموختگانی کارآفرین و مهارت‌محور تربیت کنند که بتوانند به نیاز بخشهای صنعت، خدمات و کارشناسی جامعه در سطوح مختلف پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۰ هزار دانشجو در خراسان شمالی تحصیل می کنند، گفت: از این میزان ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی استان سرگرم تحصیل هستند که این برای استان نوپایی چون خراسان شمالی، که زمان زیادی از تاسیس آن نمی گذرد، رقمی قابل توجه است.

امروز با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اسفراین طرح ساختمان آموزشی و کمک آموزشی مجتمع آموزش عالی این شهرستان در هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

زمینی به و نیز پروژه نیروگاه خورشیدی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه در اسفراین خراسان شمالی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

همچنین بهره برداری از نیروگاه ۵ مگاواتی برق خورشیدی این مجتمع که با صرف یک میلیارد ریال و در سه مرحله آموزشی، پژوهشی و تولید برق ایجاد شده است، آغاز شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =