التزام به قانون و رعایت اخلاق مهمترین شرط نمایندگی مجلس است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: التزام عملی به قانون و اخلاق‌مداری مهمترین شرط نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که باید داوطلبان در انتخابات پیش رو آنها را رعایت کنند.

هدایت الله جمالی پور عصر شنبه در بازدید از ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در قزوین افزود: امیدواریم انتخابات این دوره هرچه پرشورتر و با حضور حداکثری مردم برگزار شود تا جلوی توطئه‌های دشمنان در این برهه حساس اقتصادی و سیاسی گرفته شود.
وی با بیان اینکه بلافاصله پس از ثبت نام داوطلبان، فرایند رسیدگی به ثبت‌نام‌ها آغاز می‌شود، اضافه کرد: مردم ما امروز نسبت به گذشته بصیرتر و آگاه‌تر هستند و هیچگاه به سمت بداخلاقی‌ها به ویژه در عرصه انتخابات نمی‌روند.
جمالی پور ادامه داد: به داوطلبان توصیه می‌شود با التزام به قانون، حکم قانون را رعایت کنند تا مردم هم قانونمداری و قانونگذاری را از آنها بپذیرند.
وی گفت: دومین امر ضروری برای یک نماینده مجلس، اخلاق مداری است که حتما باید رعایت شود تا یک فرد به هر قیمتی به مجلس شورای اسلامی راه نیابد.
جمالی پور اظهار داشت: کاندیداها باید توجه داشته باشند که نقد کارشناسی و به چالش کشیدن تصمیمات خوب است اما همه باید در چارچوب موازین قانون باشد تا جلوی بداخلاقی‌ها در انتخابات گرفته شود.
وی به نامزدهای انتخابات توصیه کرد: از افراط و تندروی و سخن گفتن در خصوص حاشیه‌ها پرهیز کنند چون مردم به دنبال افراد صادق و قانونگذار برای ورود به مجلس هستند.
جمالی پور ادامه داد: در چند روز گذشته تخلفاتی از سوی داوطلبان به هیات‌های نظارت گزارش شده است که مورد پیگیری قرار دارند و تا لحظه آخر انتخابات و آغاز فعالیت نمایندگان مجلس نیز رصد خواهند شد.
جمالی پور با بیان اینکه مردم به انقلاب دلبستگی دارند و انتخابات گذشته هم این را نشان داده است، گفت:مردم این موضوع را می‌دانند که هرچقدر مجلس قوی‌تر و کارشناسی‌تر باشد به حل بهتر مشکلات و اصلاح امور کمک خواهد کرد بنابراین به دنبال نمایندگانی متخصص، متعهد و قانون‌مدار هستند.
استاندار با بیان اینکه مجریان انتخابات بر اساس حکم قانون عمل می‌کنند، افزود: وظایف ما در خصوص همه نامزدها یکسان است و هدفمان انتخابات شفاف و به دور از حاشیه است تا از رای مردم حفاظت کنیم.
وی گفت: به هیات‌های نظارت نیز توصیه می‌شود قانون را در امور نظارتی انتخابات رعایت کنند چون یکی از راه‌های جلب اعتماد مردم به نظام رعایت قانون است.
استاندار افزود: با پایان مهلت ثبت نام همه داوطلبان انتخابات یکسان هستند و نمایندگان فعلی نیز که برای دوره بعد ثبت نام کرده اند از این قاعده مستثنی نیستند و سخنرانی و رفتار آنها باید منطبق بر قانون باشد.
۱۶ آذرماه آخرین مهلت ثبت نام داوطلبان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
استان قزوین دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =