حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد ۳ کشته و ۷۳ مصدوم بر جا گذاشت

یاسوج- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث رانندگی در جاده‌های ارتباطی شهرها و روستاهای این استان در ۷۲ ساعت گذشته ۳ کشته و ۷۳ نفر مصدوم برجا گذاشت.

محسن جلیل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۹ ماموریت تصادفی ظرف ۷۲ ساعت گذشته تاکنون انجام شده و آمبولانس‌های اورژانس به محل‌های حادثه اعزام شدند و خدمات اورژانسی ارائه کردند.

وی افزود: در این مدت ۳ نفر پیش از رسیدن نیروهای اورژانس به محل حادثه جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۸ ماموریت شهری و ۲۱ ماموریت جاده ای انجام شده و  تعداد ۴۵ نفر در تصادفات شهری و ۲۸ نفر در تصادفات جاده‌ای مصدوم شد.

جلیل بیان کرد: گرچه آمار تصادفات به علت وسعت کم سرزمینی این استان و جمعیت کم آن نسبت به دیگر استان ها در آمار های رسمی خود را بسیار نشان نمی دهد اما اگر موضوع آمار تصادفات و تعداد کشته ها و مصدومان ناشی از سوانح ترافیکی در این استان نسبت به جمعیت و مساحت خود استان بررسی شود ارقام معناداری به دست می آید.

وی ابراز داشت: همچنین در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۸ نفر در مناطق مختلف این استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.

بر اساس آخرین آمار به گفته مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۷ نفر امسال، در سوانح رانندگی منجر به فوت این استان جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با سال گذشته رشد ۷۹ درصدی داشته است.

 شهریور ماه امسال با ۲۶ فوتی در صدر ماه های پرحادثه در زمینه حوادث رانندگی بوده و ماه های فروردین و خرداد با ۲۳ و ۲۲ فوتی بعد از آن قرار دارند. 

بر اساس آمار های پلیس، بیش از ۹۰ درصد حوادث جاده ای به سبب خطاهای انسانی رخ می دهد پس نیاز است موضوعی به نام فرهنگ ترافیکی در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه قرار گیرد.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۶ هزار کیلومتر جاده ارتباطی اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز راه روستایی است.
این استان بیش از ۴۰ گردنه برفگیر و حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =