برای اولین‌ بار یک «مادر» لیگ بسکتبال آمریکا را قضاوت کرد

تهران- ایرنا- رقابت‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا با خبری جالب توجه همراه بود؛ جایی که یک مادر برای نخستین‌ بار قضاوت یک مسابقه در این لیگ را برعهده گرفت.

در جریان رقابت‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ۱۰ مسابقه برگزار شد که دیدار ۲ تیم گلدن استیت و شیکاگوبولز در کانون توجه قرار  داشت. البته رقابت این ۲ تیم نه برای تقابل بازیکنان بلکه برای حضور یک مادر به عنوان داور مسابقه جالب توجه بود.

در این دیدار لائورن هولتکام داور ۳۹ ساله بسکتبال است که به تازگی فرزندش به دنیا آمده، موفق شد نخستین داور و مادری نام بگیرد که با داشتن فرزند در این لیگ قضاوت کرده‌ است.

در این مسابقه نیز گلدن استیت با نتیجه ۱۰۰ بر ۹۸ توانست گاوهای شیکاگو را از پیش‌ رو بردارد. استیو کر، سرمربی تیم گلدن استیت با تمجید از حضور این داور در مسابقه گفت: اتفاقی فوق‌العاده رقم خورد و من واقعا خوشحال هستم. به این داور  تبریک می‌گویم که خیلی زود توانست به میدان برگردد و قضاوت کند.

در دیگر مسابقه‌ها ۲ تیم شهر لس‌آنجلس به مصاف حریفان خود رفتند که لیکرز برنده بود و کلیپرز بازنده. لس‌آنجلس لیکرز که صدرنشین کنفرانس غرب است با درخشش آنتونی دیویس ۱۳۶ بر ۱۱۳ پورتلند را برد. دیویس ۳۹ امتیاز و ۹ ریباند داشت و در کنارش لبرون جیمز ۳۱ امتیاز، ۷ ریباند و ۸ پاس منجربه امتیاز کسب کرد. در این مسابقه راندی هودز فوروارد پورتلند از ناحیه آشیل آسیب دید و پزشکان باشگاه بعد از مسابقه اعلام کردند که به دلیل مصدومیت لیگ را  از دست داده‌است.

کلیپرز دیگر نماینده لس‌آنجلس برابر میلواکی به میدان رفت و باخت. در این مسابقه که با درخشش ستاره‌های دو تیم همراه بود میلواکی با عملکرد خوب جیانیس آنتتوکونمپو بازیکن یونانی خود ۱۱۹ بر ۹۱ برنده شد و برای حریفان خط و نشان کشید. جیانیس در این مسابقه ۲۷ امتیاز و ۱۱ ریباند داشت. برای کلیپرز نیز کاوی لئونارد ستاره بود.

در جریان دیدارهای برگزار شده از باشگاه نیویورک هم خبر رسید که نتایج  ضعیف تیم کار دست سرمربی‌اش داده و مسوولان باشگاه دیوید فیزدال سرمربی تیم را بعد از ۱۸ شکست برکنار کرده‌اند. نیویورک روز گذشته هجدهمین باختش را تجربه کرد و اکنون در قعر جدول کنفرانس شرق قرار دارد.

نتایج دیگر دیدارهای برگزار شده به شرح زیر است:

اورلاندو ۹۳ – کلیولند ۸۷

ایندیانا ۱۰۱ – دیتروید ۱۰۸

بروکلین ۱۱۱ – شارلوت ۱۰۴

دنور ۹۵ – بوستون ۱۰۸

واشنگتن ۱۰۳ – میامی ۱۱۲

مینه‌سوتا ۱۲۷ – اوکلاهوما ۱۳۹

ساکرامنتو ۱۰۴ – سن‌آنتونیو ۱۰۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =