مشارکت بالای مردم در تصمیم‌گیری ملی ویژگی بارز نظام اسلامی است

ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مشارکت بالای مردم در تصمیم‌گیری‌های ملی ویژگی بارز نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اعضای هیات نظارت استان افزود: انتخابات تجلی وحدت و انسجام ملی همه ایرانیان است و مردم همواره در آن مشارکت بالایی داشته اند.

وی بر وحدت و همدلی مسوولان در استان تاکید کرد و ادامه داد: این امر در برهه های مختلف، منشا تحول مطلوب و پیشران استان بوده است.

وی اضافه کرد: تلاش برای مشارکت حداکثری در انتخابات امری همگانی است که در این راستا حضور سلیقه های قانونی مختلف و صیانت از آرا بسیار اثرگذار به شمار می رود.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: بردباری و تحمل دیدگاههای مختلف در چارچوب قانون، همراهی و همدلی متولیان برگزاری، قانونمداری و بی طرفی از جمله ملزومات برگزاری انتخاباتی شکوهمند است که این امور در انتخابات امسال نیز به خوبی رعایت خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی نیز در این جلسه بیان کرد: هم افزایی دستگاه های متولی به انتخاباتی سالم و قانونمند ختم می شود.

علی مصطفوی با اشاره به پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در استان گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای فرمانداران، روسای کمیته ها، بخشداران و معاونان فرمانداران در این خصوص برنامه ریزی شده که تا زمان انتخابات ادامه می یابد.

وی افزود: ۴۴ هیات اجرایی به تفکیک ۱۰ هیات در مراکز اصلی، ۳۱ هیات در مراکز فرعی و ۳ هیات نیز مربوط به اقلیت های دینی  در آذربایجان غربی تشکیل شده است.

در این دیدار، اعضای ستاد انتخابات و هیات نظارت نظرات خود را در خصوص برگزاری هرچه بهتر انتخابات دوم اسفند بیان کردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه، دوم اسفند امسال همزمان با سراسر کشور در ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =