راکعی: تلاش می‌کنیم اصلاحات محقق شود

تهران - ایرنا - نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: به قول برخی بزرگان اصلاح طلب ما آنقدر از کانال‌های قانونی فشار می آوریم تا اصلاحات محقق شود. ما به جز ابزارهای قانونی سلاح دیگری برای مبارزه نداریم.

«فاطمه راکعی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور برای حضور در انتخابات مجلس آینده ثبت نام کرد.

وی درباره علت حضور خود در انتخابات به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از این تصمیمی برای ثبت نام در مجلس نداشتم، اما متاسفانه به خاطر شرایط و وقایعی که طی روزهای اخیر در سطح کشور پیش آمد و با نگرانی عمیق نسبت به شرایط کشور با احساس مسئولیت زنانه و مادرانه در انتخابات حاضر شدم.

راکعی افزود: این امید را دارم که اگر ما زنان در عرصه حضور داشته باشیم، بتوانیم در جهت کاهش خشونت در بستر جامعه تلاش کنیم. ما می‌دانیم که فرزندان ما در شرایط موجود از بی‌عدالتی‌ها، پاسخگو نبودن نهادهای قانونی، رفتارهای فراقانونی و ادبیاتی که مسئولین در مورد مردم به کار می گیرند به سطوح آمده‌اند و جامعه منتظر یک تلنگر است. بنابراین احساس وظیفه شدیدی می‌کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: مسئله دیگری که ما به آن معتقدیم این است که اصلاحات یک مسئله مستمر است و باید در هر شرایطی دنبال گرفته شود. این جریان از مشروطیت شروع شده و ما امروز در حال ادامه دادن راه امثال شهید مدرس هستیم.
 وی یادآور شد: متاسفانه کسانی که به اصلاحات و دموکراسی اعتقاد ندارند یا این که محافظه کار هستند یا رفتارهای خشونت آمیز با مردم دارند، همیشه در صحنه حضور دارند و در نتیجه حامیان اصلاحات هم همیشه باید در عرصه حضور داشته باشد. به قول برخی بزرگان اصلاح طلب ما آنقدر از کانال های قانونی فشار می‌آوریم تا این که آزادی را ببینیم و اصلاحات محقق شود. ما به جز ابزارهای قانونی سلاح دیگر برای مبارزه نداریم.

راکعی تصریح کرد: به این نتیجه رسیده ایم که در هر شرایطی باید خستگی ناپذیرانه و نستوهانه تلاش کنیم و در هر شرایطی سعی کنیم با حفظ اصول اصلاح طلبان راه را ادامه دهیم. این که نتیجه این حضور ما چه می شود بستگی به عوامل مختلفی دارد.

وی درباره راهبرد اصلاح طلبان در مجلس آینده اظهار داشت: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، در کارگروه راهبردی که تشکیل داده است، برنامه‌های خود را برای مجلس آینده تدوین کرده است و بر این اساس اصلاح‌طلبان با برنامه برای حضور در مجلس اقدام کرده‌اند.

نماینده مردم تهران در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره احتمال صدور لیست واحد از سوی اصلاح طلبان گفت: من ناامید نیستم و فکر می‌کنم که چهره‌های شاخصی از اصلاح طلبان در عرصه انتخابات خواهیم داشت که اعتماد مردم را دارند و می توانند رای خوبی بیاورند. اما در صورت عدم حضور گسترده چنین چهره‌هایی به هر علت، حتی اگر در مجلس آینده اقلیت هم باشیم، امیدوارم یک اقلیت قوی را داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =