بنگاه‌های کوچک کرمانشاه از طرح یارانه‌ دستمزد استفاده کنند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه تاکید کرد که بنگاه‌های کوچک اقتصادی استان به منظور توسعه و افزایش اشتغالزایی از طرح یارانه‌ دستمزد استفاده کنند.

هدایت حاتمی عصر شنبه در نشست کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: هشت استان دارای نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشور است که از تسهیلات یارانه دستمزد بهره مند می شوند.
وی افزود: دولت در این طرح به مدت ۲ سال حق بیمه نیروهای کار ماهر و ۳۰ درصد دستمزد واحدهای اقتصادی را پرداخت می کند.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: برای این امر باید تقسیم کارهای لازم انجام شود تا بتوانیم از تسهیلات به بهترین شکل استفاده کنیم.
حاتمی ادامه داد: در بحث تسهیلات یارانه دستمزد به سراغ بنگاه های بزرگ اقتصادی نرویم و به دنبال حمایت از بنگاه های کوچک و زودبازده باشیم.
وی تاکید کرد: اداره میراث فرهنگی جهاد کشاورزی و صمت بنگاه های کوچک شامل این طرح را شناسایی و به منطور دریافت به اداره کل کار معرفی کنند.
معاون استاندار کرمانشاه توضیح داد: ۲۴ واحد تولید نهاده های دامی در استان داریم که ۲۰ واحد آن تعطیل هستند؛ در صورتی که این واحدها فعال شوند تعدادی از جوانان را می توانند به کار مشغول کنند.
حاتمی یادآور شد: بخش های آموزش و کارهای فرهنگی و هنری نیز می توانند از طرح یارانه ای دستمزد بهره مند شوند.
وی افزود: تعاونی های موفق نیز باید شناسایی شوند تا بتوانند از این طرح به خوبی استفاده و بخشی از جمعیت واجد شرایط را مشغول کار کنند.
معاون استاندار کرمانشاه بابیان اینکه حداقل حدود ۵۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض به بنگاه اقتصادی استان داده خواهد شد، گفت: تاکنون نتوانسته ایم این طرح را بخوبی به بنگاه های اقتصادی معرفی کنیم.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از یک هزار واحد تولیدی با اشتغالزایی بیش از ۳۰ هزار نفر است.