فعالیت‌های مدارس چهارمحال و بختیاری پژوهش‌محور می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه پژوهش در مدارس گفت: فعالیت‌های مدارس این استان پژوهش‌محور خواهد شد.

 فرحناز قائدامینی روز شنبه در نشست اعضای ستاد هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری با خبرنگاران تاکید کرد: با توجه به اجرای سند تحول بنیادین در مدارش آموزش و پرورش استان، تمامی فعالیت‌های مدرسه‌ها براساس پژوهش‌محوری صورت می‌گیرد.

وی افزود:‌ پژوهش و فناوری حوزه دانش‌آموزش یکی از مهمترین بخش‌های پایه‌ای در آموزش و پرورش است و  فعالیت‌های پژوهشی و فناوری آموزش و پرورش مختص یک هفته خاص نیست و در طول سال ویژه مقاطع مختلف تحصیلی ادامه دارد.

وی یادآور شد: تقویت کمی و کیفی فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری در مدارس چهارمحال و ختیاری به طور خاص در دستورکار اداره کل آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در هفته پژوهش و فناوری سال‌جاری از ۲ پژوهش‌گر و ۲ معلم‌پژوهنده استان تجلیل خواهد شد.

وی گفت: این افراد از بین ۷۶ اثر مرتبط با پژوهش‌گران و ۳۷ اثر مختص معلم‌پژوهنده‌های چهارمحال و بختیاری انتخاب شده‌اند.

قائدامینی تاکید کرد: در این هفته زنگ پژوهش و فناوری مدارس چهارمحال و بختیاری نواخته و اهمیت این موضوع در توسعه کشور برای دانش‌آموزان تبیین می‌شود.

وی افزود: در هفته پژوهش و فناوری سال‌جاری از ۱۱ دانش‌آموز متوسطه اول برتر در جشنواره خوارزمی، ۷ دانش‌آموز برگزیده پایه ابتدایی در جشنواره جابرابن‌حیان، ۶ دانش‌آموز رده هنرستان‌های فنی دارای رتبه در هنرهای تجسمی، ‌۲ پژوهش‌گر و ۲ معلم‌پژوهنده چهارمحال و بختیاری تجلیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شعار امسال هفته پژوهش و فنآوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فنآوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =