رییس داتشگاه شهرکرد: پژوهش‌های چهارمحال وبختیاری بومی‌سازی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه شهرکرد با اشاره به نقش پژوهش‌محوری دانشگاه‌ها گفت: انجام پژوهش‌ها در این چهارمحال و بختیاری بومی‌سازی خواهد شد.

سعید کریمی روز شنبه در نشست اعضای ستاد هفته پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری با خبرنگاران  تاکید کرد: بومی‌سازی تولیدات و پژوهش‌های انجام شده در استان کمک بزرگی به تسریع در روند توسعه پایدار این استان می‌کند.

وی افزود: ‌ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حوزه پژوهش و فناوری در دستورکار دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر در چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

کریمی تصریح کرد:‌ با توجه به برگزاری هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۳ تا ۲۹ آذر ماه سال‌جاری در تهران، غرفه برتر نمایشگاه فن‌بازار چهارمحال و بختیاری به نمایندگی از استان در این نمایشگاه حضور می‌یابد.

وی یادآور شد: همزمان با هفته پژوهش و فنآوری در چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌های برتر دستگاه‌های اجرایی، دانشجویان و دانش‌آموزان استان شناسایی خواهد شد.

جانشین رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فنآوری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:‌ تقویت امور مرتبط با فناوری و ترغیب نیروی انسانی فعال در این زمینه جزو مهمترین برنامه‌های دانشگاه شهرکرد برای ارتقای کمی و کیفی قبرناه‌های توسعه‌ای استان به شمار می‌رود.

وی گفت: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مرتبط با پژوهش و فناوری در طول سال می‌تواند به تحقق اهداف پیش‌بینی شده در این بخش کمک کند.

کریمی تاکید کرد: حمایت جدی از صاحبان ایده، تحقیق، ‌پژوهش و فنآوری در بخش‌های مرتبط با حوزه‌های مختلف توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری مورد توجه مسئولان مربوطه باشد.

به گزارش ایرنا، شعار امسال هفته پژوهش و فناوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

 ۲۵ آذر از سال ۱۳۷۹ در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام "روز پژوهش" و با توجه به اهمیت مقوله "فناوری"، از سال ۱۳۸۴ هفته منتهی به آذر هر سال به نام "هفته پژوهش و فناوری" نامگذاری شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =