محدودیتی برای تامین آب گلخانه‌ها در حوضه دریاچه ارومیه وجود ندارد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با پیگیری‎های مقام عالی استان براساس اعلام نظر کارگروه ملی دریاچه ارومیه، محدودیتی برای تامین آب مورد نیاز متقاضیان احداث گلخانه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه وجود ندارد.

بهنام شهدی روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت گلخانه‌های آذربایجان‌غربی با تاکید بر اهمیت توسعه واحدهای گلخانه‌ای در مناطق مختلف استان افزود: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی و خاکی در کشور به‌ویژه  آذربایجان‌غربی، توسعه کشت گلخانه‌ای در استان ضمن ایجاد فرصت های اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی، می‌تواند درآمد پایدار برای فعالان این بخش ایجاد کند.
وی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی تاکید بسیاری بر کشت‌های متراکم دارد و با توجه به کمبود منابع آبی و خاکی کشت‌های گلخانه ای گامی در راستای اشتغالزایی خواهد بود.
وی با انتقاد از روند کند اجرا و توسعه واحدهای گلخانه‌ای در استان و پرداخت تسهیلات بانکی به این بخش اظهار داشت: ضروری است روند پرداخت تسهیلات بانکی به درخواست کنندگان ایجاد واحدهای گلخانه‌ای در استان توسط بانک‌های عامل به ویژه بانک کشاورزی تسریع یابد. 
وی ادامه داد: بر اساس قوانین بانک کشاورزی، پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان ایجاد واحدهای گلخانه‌ای در استان در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند.
هم اکنون ۱۵۲ واحد گلخانه به وسعت ۵۰ هکتار در استان آذربایجان غربی در بخش تولید سبزی و صیفی‌جات، توت فرنگی، نهال، گیاهان دارویی فعال است . 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =