خیر اردبیلی خوابگاه متاهلی برای دانشگاه محقق اردبیلی می‌سازد

اردبیل - ایرنا - همزمان با ۱۶ آذر و به مناسبت روز دانشجو، مهندس قدرت حاج‌نوری خیر اردبیلی، با انعقاد توافق‌نامه‌ ای احداث اولین خوابگاه متأهلی در دانشگاه محقق اردبیلی را برعهده گرفت.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی روز شنبه در مراسم انعقاد توافق‌نامه گفت: این خوابگاه دانشجویی با زیربنای ۴۱۰ مترمربع در ۲ طبقه با  ۱۴ واحد برای استفاده دانشجویان متأهل ساخته می­ شود.
عزیز حبیبی با تجلیل از اقدام ارزشمند این نیکوکار ارجمند در احداث خوابگاه دانشجویی متاهلی، به ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در ارتقای شاخص­‌های رفاهی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه تاکید کرد.

او افزود: در دانشگاه محقق اردبیلی تاکنون اقدامی در خصوص احداث خوابگاه دانشجویی متاهلی صورت نگرفته بود و این نخستین باری است که این حرکت باشکوه و خداپسندانه به همت یکی از نیک اندیشان خیر استان و بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی صورت می‌گیرد.
حبیبی با بیان اینکه اسکان در خوابگاه‌­های دانشجویی بخشی از مشکلات معیشتی دانشجویان را حل می‌ کند، گفت: رسیدگی به وضعیت معیشتی دانشجویان در ارتقای کیفی مسائل آموزشی و پژوهشی دانشجویان مهم بوده و در این زمینه به کمک و مساعدت بیش از پیش خیرین نیاز است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به افزایش تعداد دانشجویان متقاضی اسکان در داخل دانشگاه و کمبود شدید خوابگاه‌­های دانشجویی و دغدغه­‌های خانواده‌ ها و مسوولان برای اسکان دانشجویان در خوابگاه اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود خیرین ، دانشگاه محقق اردبیلی را به عنوان نماد آموزش عالی استان در ساخت خوابگاه‌ های دانشجویی یاری کنند.

مهندس قدرت حاج نوری که ساخت این خوابگاه را  برعهده گرفته نیز با ابراز خرسندی از تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه و رویکرد دانشگاه در حرکت به سمت استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه آموزش عالی استان گفت: وقف و انجام کارهای خیر در دانشگاه موجب می‌شود افراد بیشتری به این کار روی بیاورند که این امر به بهبود هرچه بیشتر شاخص‌­های آموزشی  و پژوهشی آموزش عالی کمکمی‌­کند.
وی هدف از ساخت خوابگاه متأهلی را ترویج سنت حسنه ازدواج و کاستن مشکل دانشجویان متأهل دانست و افزود: از جمله مشکلات عمده دانشجویان غیربومی، اسکان مناسب و تأمین خوابگاه است تا در محیطی آرام، مناسب و بدون دغدغه به کسب علم و دانش بپردازند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =