معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:جذب نشدن اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی تخلف است

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیرانی که نتوانند یک درصد اعتبارات پژوهشی خودرا جذب کنند مرتکب تخلف شده‌اند.

لیلا محمدیان روز شنبه در نشست اعضای ستاد هفته پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری با خبرنگاران تاکید کرد: جذب یک درصد اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی بایو به صورت ویژه از سوی مدیران کل پیگیری و اجرایی شود.

وی افزود: سال گذشته در کارگروه آموزش و پژوهش چهارمحال و بختیاری مقرر شد یک درصد اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان تجمیع و برای طرح‌های مهم در راستای توسعه پایدار این استان هزینه شود.

محمدیان تصریح کرد:‌ بدنبال این موضوع متاسفانه دو دستگاه اجرایی در چهارمحال و بختیاری نتوانستند تا پایان سال مالی اعتبار مورد نظر را جذب کنند که به خزانه بازگشت داده شد.

وی یادآور شد: مدیران کل این دو دستگاه اجرایی در چهارمحال و بختیاری باید در خصوص چرایی جذب نشدن اعتبار پژوهشی توضیح لازم را ارائه دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ‌در صورتی که دلیل قانع کننده‌ای در روند جذب نشدن اعتبار پژوهشی این دو دستگاه اجرایی وجود نداشته باشد، با مدیران آن‌ها برخورد می‌شود.

وی گفت: در صورت اثبات سهل‌انگاری این مدیران کل در بودجه‌های تجمیعی پژوهشی امسال و سال‌های آینده دستگاه‌های اجرایی مورد نظر از این اعتبار محروم خواهند شد.

محمدیان تاکید کرد: یک درصد اعتبار پژوهشی برخی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به قدری ناچیز بوده که کفاف تهیه یک مقاله علمی هم نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، شعار امسال هفته پژوهش و فناوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فنآوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =