۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83584778
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده‌های کردستان لغزنده و مه‌آلود است

سنندج - ایرنا - رئیس پلیس راه کردستان گفت: به دلیل فعالیت موج بارشی اغلب محورهای ارتباطی استان لغزنده و برخی نیز مه‌آلود است، بنابراین رانندگان باید مراقب بوده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

سرهنگ عیسی گوهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بیشتر محورهای استان باران و در ارتفاعات بارش برف گزارش شده است.

وی با بیان اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ تا پایان فعالیت این سامانه بارشی برای تردد در محورهای ارتباطی استان ضروری است، افزود: رانندگان ضمن حرکت با سرعت مطمئن، رعایت فاصله طولی با خودورهای جلویی را مد نظر داشته باشند.

رییس پلیس راه کردستان یادآور شد: در صورت تردد در محورهای بین شهری، همراه داشتن وسایل گرمایشی، کنترل وسیله نقلیه از لحاظ سالم بودن برف پاک‌کن، زاپاس و قسمت فنی ضروری است.

سرهنگ گوهری بر بستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشین خودرو تاکید کرد و گفت: رانندگان به توصیه‌های ترافیکی توجه ویژه داشته و مشارکت با پلیس و قانونمندی را اصل مهم در پیشگیری از حوادث رانندگی تلقی کنند.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان، سامانه بارشی که از شامگاه جمعه وارد استان شده است، امروز شنبه تا قبل از ظهر یکشنبه با قدرت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بارش‌ها در نقاط غربی و تا حدی جنوبی کردستان نسبت به سایر نقاط استان بیشتر پیش بینی می‌شود و از یکشنبه تا روز سه شنبه هفته جاری، از میزان بارش‌ها کاسته خواهد شد اما به علت کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما، بارش در این ۲ روز در نقاط سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

میزان بارندگی در کردستان از ابتدای مهر تا ۲۹ آبان امسال نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل با ۴۱ درصد کاهش از ۱۰۱ میلی‌متر به ۶۱ میلی‌متر رسید.

این استان دارای ۳۸ گردنه در مسیرهای بین شهری و ۶۶ گردنه در مسیرهای روستایی دارد که در اکثر مواقع شاهد یخبندان و برف و بوران است و طول راه های تحت پوشش راهداران در مسیرهای بین شهری یک هزار و ۸۹۰ کیلومتر و راه های در مسیرهای روستایی نیز ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =