کارشناس تکواندو: ملی‌پوشان باید با روش‌های مختلف مبارزه کنند

تهران- ایرنا- سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران با ابراز رضایت از کسب ۲ سهمیه المپیک ۲۰۲۰، گفت: ملی‌پوشان ایران باید با روش‌های مختلف مبارزه کنند و همچنین آماده مقابله با تکنیک‌های حریفان باشند.

در پایان رقابت‌های تکواندوی گرندپری مسکو، «میرهاشم حسینی» و «آرمین‌ هادی‌پور» جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کردند.

«سجاد مردانی» نیز در فینال شکست خورد تا کارش برای رسیدن به المپیک به مسابقات گرنداسلم چین و کسب مدال طلای این مسابقات کشیده شود.

«مرتضی کریمی» از مربیان باتجربه تکواندوی ایران روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا عملکرد تیم کشورمان در مسکو را مثبت ارزیابی کرد و افزود: فینال گرندپری از جایگاه بالایی در تکواندوی جهان برخوردار است و تمامی مدعیان حضور در المپیک در این میدان حضور دارند.

وی گفت: بسیار خوشحالم که ۲ سهمیه تیم ایران قطعی شد و اگر بدشانسی و اتفاق‌های مسابقات جهانی منچستر نبود، اکنون سهمیه بیشتری داشتیم.

کریمی با بیان اینکه تیم ایران از توان فنی بالایی برخوردار است، تصریح کرد: با اینکه تیم کشورمان در چند مسابقه حضور نداشت و امتیازات مختلفی را از دست داد اما با تلاش فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان، ۲ سهمیه المپیکی قطعی شد.

این مربی با اشاره به اینکه از حالا کار تکواندوکاران کشورمان سخت‌تر می‌شود، گفت: حالا تکواندوی جهان به بازیکنان ما نگاه ویژه‌تری دارد و نباید زمان را از دست بدهیم. نیاز است تا نقاط ضعف ملی‌پوشان ما که در این مسابقات وجود داشت از بین برود.

وی با بیان اینکه اتحاد نیاز اصلی خانواده تکواندوی ایران است، ادامه داد: دیگر زمان انتقاد نیست و همه باید کنار هم باشیم تا تیم تکواندوی ایران در المپیک به مدال دست یابد.

کریمی در خصوص ضعف تکواندوکاران ایران در مقابل ضربات چرخشی حریفان و از دست دادن امتیازات زیاد در این زمینه، تصریح کرد: همین امروز در کلاس مربیگری زنجان به مربیان اعلام کردم که فقط بحث مبارزه مطرح نیست و باید روش‌ها و تکنیک‌های مختلف مبارزه را به بازیکنان آموزش دهیم تا وقتی رقابت سخت می‌شود، چگونه به برتری برسیم.

وی افزود: خطا کردن و ممانعت از امتیاز گرفتن حریفان خودش یک هنر است که باید در این زمینه هم بهتر عمل کنیم. این نقطه ضعف است که در مقابل ضربات چرخشی حریفان برنامه‌ای برای مهار نداشته باشیم و چند بار امتیازات زیادی از دست بدهیم.

کریمی در خصوص اینکه آیا «سجاد مردانی» شانسی برای کسب مدال طلا در گرنداسلم چین و رسیدن به المپیک دارد؟ گفت: خوشبختانه نماینده کره‌جنوبی به مدال طلا رسید و شاید در گرنداسلم شرکت نکند. مردانی لایق رسیدن به المپیک است و نباید روحیه خود را از دست بدهد. اینکه سه بازیکن ما مغلوب کره‌ای‌ها شوند، تنها به مسائل روحی بازمی‌گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =