اعلام زمان جلسه سوم دادگاه گندم گلستان و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - اشتغال‌زایی ۱۲۹ نفر در حوزه گردشگری بندرگز، اعلام زمان جلسه دوم دادگاه مفقودی گندم، اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای تعویض تیرهای برق فرسوده آق‌قلا و رشد ۱۵۸ درصدی صادرات ریلی استان از جمله خبرهای کوتاه امروز شنبه گلستان است.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: سومین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به پرونده گندم های مفقودی استان فردا یکشنبه ۱۷ آذر برگزار می شود.

هادی هاشمیان با اشاره به این که ۲ نفر از سه متهم این پرونده فراری هستند افزود: در دومین جلسه دادگاه، وکیل متهمان اعلام کرد یکی از متهمان در زندان مشهد در پرونده دیگری زندانی است که با نیابت قضایی از استان خراسان رضوی خواسته شد این متهم برای شرکت در جلسه دادگاه به گرگان منتقل شود.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان ادامه داد: امیدواریم با حضور دومین متهم در دادگاه، ابعاد بیشتری از این پرونده کشف و به اطلاع مردم رسانده شود.

**

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بندرگز از صدور ۱۱ موافقت اصولی برای تاسیسات گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۳۳۱ میلیارد ریال در ۸ ماهه امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: با اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۱۲۹ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

**

رییس هیات بازرسی انتخابات گلستان گفت: تبلیغات مجلس چارچوب و زمان خاص خود را دارد در صورتی که اطلاعاتی از نقض قوانین و مقررات به دستمان برسد با متخلف برخورد خواهد شد.

**

فرماندار آق قلا از تخصیص ۲۰ میلیارد اعتبار برای تعویض تیرهای فرسوده برق خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده،۲۰ میلیارد از محل اعتبارات ملی برای این پروژه تخصیص داده شد که با استفاده از آن ۵۰۸ اصله تیر فشار متوسط و ۱۱۱ تیر فشار ضعیف فرسوده در شهرستان تعویض خواهد شد.

**

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ از رشد ۱۵۸ درصدی صادرات طی هشت ماهه امسال از حوزه ریلی گلستان خبر داد.

مهدی عبدالکریم ‌زاده با بیان این که کالاهای صادراتی به طور عمده سیمان، کلینکر، خرما، قیر و پلاستیک است افزود: این کالاها به کشورهای ترکمنستان، قزاقستان و ازبکستان صادر شد.

**

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: درآبان ماه امسال سه هزار و ۹۶۹ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی استان توسط بازرسان سازمان صنعت، معدت و تجارت گلستان انجام شد.

**

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: از ابتدای مهر تا ۳۰ آبان امسال در گلستان بر مبنای ایستگاه های شرکت آب منطقه ای، مقدار متوسط بارندگی تجمعی ۸۹ میلی متر بود که نسبت به آمار بلندمدت ۹ درصد افزایش یافت.

علی نظری افزود: در حوضه گرگانرود هفت درصد افزایش نسبت به بلند مدت، اترک ۳۳ درصد کاهش نسبت به بلند مدت، قره سو ۵۵ درصد افزایش نسبت به بلند مدت، نکارود علیا ۵۴ درصد افزایش نسبت به بلند مدت و خلیج گرگان ۱۱۷ درصد افزایش نسبت به بلند مدت را نشان می دهد.

**

شهرستان آزادشهر به مدت ۲ روز میزبان آثار سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران(سینما حقیقت) است.

این جشنواره به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی برگزار شده و در تاریخ ۲۴ و ۲۵ آذر برخی از فیلم های آن در سینمای بهمن آزادشهر اکران خواهند شد.

**

سرپرست امور آب و فاضلاب علی آباد کتول از انجام بیش از ۵ هزار آزمایش کلرسنجی آب در هشت ماهه امسال در شهرهای علی آبادکتول و فاضل آباد خبر داد.

**

 رییس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان از آغاز طرح بازرسی و نمونه برداری از واحدهای نانوایی این استان گلستان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح، بررسی تناسب آرد مصرفی با نوع نان در حال پخت، کیفیت آردهای نانوایی و وضعیت سبوس مورد مصرف در نانوایی ها، نمک و سایر افزودنی های مورد استفاده در پخت نان است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =