روز دانشجو فرصتی برای یادآوری رسالت نسل آگاه است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در پیامی با تبریک روز دانشجو گفت:۱۶ آذر فرصتی مغتنم است برای تأکید بر رسالت بزرگی که نسل آگاه و تحصیلکرده در راه رسیدن به اهداف متعالی انقلاب و نظام اسلامی دارد.

به گزارش روز شنبه وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی همزمان با فرارسیدن ۱۶ آذرماه روز دانشجو با انتشار پیامی این روز را به جامعه دانشجویی تبریک گفت و تاکید کرد: سلوک دانشجویی تلاشی برای رسیدن به قله‌های علم، خودسازی و کسب مهارت است.

وی اظهار داشت: دانشجو معلمان به هر میزان که در دوران تحصیل خود، نظم و انضباط، سخت‌کوشی و جدیت، تعمیق دانش و توسعه نگرش، آزاداندیشی، آزادمنشی، آزادگی و حس مسئولیت اجتماعی را تمرین کنند به همان میزان در انتقال این ویژگی‌ها به دانش‌آموزان توفیق خواهند داشت. 

وزیر آموزش و پرورش در این پیام تصریح کرد: شانزدهم آذرماه یادآور تلاش دانشجویان ایرانی در همراهی ملت برای دستیابی به آزادی استقلال کشور است.

حاجی میرزایی به روح بلند و ملکوتی همه شهیدان به‌ویژه دانشجویان شهید که از جان خود درراه ایمان و میهن گذشتند درود فرستاد و روز دانشجو را به همه دانشجویان ایرانی، به‌ویژه دانشجو معلمانی که خود را برای مجاهدت بزرگ در راه تربیت نسل‌هایآتی آماده می‌کنند تبریک گفت.

وی در ادامه این پیام تاکید کرد: روز دانشجو فرصتی مغتنم است برای تأکید بر رسالت بزرگی که نسل آگاه و تحصیل کرده در راه رسیدن به اهداف متعالی انقلاب و نظام اسلامی دارد. سلوک دانشجویی از سویی تلاشی است بالنده برای رسیدن به قله‌های بلند علم، آگاهی، خودسازی، آمادگی ذهنی و روانی و کسب مهارت‌های چندگانه و موردنیاز برای زندگی در دنیای نو شونده و متغیر امروز و از سوی دیگر تمرینی است سنگین برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگ اجتماعی و فرهنگی به‌ویژه این مسئولیت برای دانشجویانی که در راه انجام رسالت تعلیم و تربیت قدم گذاشته‌اند دوچندان است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه این پیام افزود: معلمی، مسئولیتی است که چون به‌درستی به انجام رسد پیامدهایی از جنس تعالی انسانی و توسعه ملی در ابعاد گوناگون خویش برای کشور و مردم در پی دارد و از مقتضیات انجام این مسئولیت خطیر و سرنوشت‌ساز، گذراندن دورانی از سلوک معنوی، تلاش علمی، خودسازی اخلاقی و کسب مهارت‌های لازم برای مواجهه متناسب و مطلوب با نیازها و خواسته‌های نسل‌های پیش رو است.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: نسل‌هایی که فاصله میان آن‌ها درگذر زمان کوتاه‌تر می‌شود و تفاوت خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها هر روز بیش از پیش نمایان می‌گردد.

وی در این پیام افزود: دانشجو معلمان به هر میزان که در دوران تحصیل خود، نظم و انضباط، سخت‌کوشی و جدیت، تعمیق دانش و توسعه نگرش، آزاداندیشی، آزادمنشی، آزادگی و حس مسئولیت اجتماعی را تمرین کنند به همان میزان در انتقال این ویژگی‌ها به دانش‌آموزان توفیق خواهند داشت و این امر احساس مسئولیت ما را در تأمین نیازهای آنان در دوران تحصیل، بیش‌ازپیش ضروری می‌سازد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه پیام تبریک خود تصریح کرد: تمهید شرایط یک زندگی دانشجویی متناسب با شأن و جایگاه معلمان آینده و ایجاد فضایی که درآن دانشجو معلمان تمرین آزاداندیشی کنند و فرصت ابراز توانایی‌ها و شخصیت خود را بیابند، تضمین‌کننده ایرانی است که در آن مردم با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و در راه رسیدن به اهداف متعالی دینی و ملی یار و مددکار یکدیگر هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =