هفته‌نامه حیات طیبه بنیاد شهید با عنوان ضرورت توجه نمایندگان مجلس به ایثارگران منتشر شد

تهران - ایرنا - چهارصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» بنیاد شهید و امور ایثارگران با عناوینی از جمله ضرورت توجه ویژه نمایندگان مجلس به بودجه بنیاد برای خدمات رسانی به ایثارگران منتشر شد.

به گزارش روز شنبه «ایثار»، چهارصد و بیست و چهارمین شماره نشریه «حیات طیبه» با مطالبی چون «با رأفت اسلامی رفتار شود»، «چند صحنه زیبا از حیات یکی از پدران آسمانی»، «دختر جانبازی که در جایگاه فاتح سکوی کنکور ایستاد»، «پایه گذار مجاهدت علمی و مبارزه در خطه فارس»، «۳ پرچمدار مبارزه و شهادت در دانشگاه»، «وصف مبارزات دو سردار نامی مبارزه و جهاد»، «اسناد و آثار شهدا به عنوان گنجینه‌های ملی مرمت و نگهداری می‌شوند»، «انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان ایثارگران»، «تشریح فعالیت‌های تشکل‌های ایثارگران در حوزه منع سلاح‌های شیمیایی در کنفرانس opcw»، «خانواده شهدا و جانبازان از خدمات حکمت کارت برخوردار می‌شوند»، «افتتاح نمایشگاه دائمی ویلچیر جانبازان در شهرک فجر»، «تصویب آیین نامه ماده ۶۹ قانون جامع ایثارگران در کمیسیون امور اجتماعی دولت» و «اعزام جمعی از مادران شهید استان تهران به مشهد مقدس» منتشر شده است.
نشریه حیات طیبه به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران  منتشر می‌شود.

 

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در ۴ استان

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری کمیسیون پزشکی در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان و شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

حمیدرضا حبیب‌اللهی با اشاره به اعزام تیم تخصصی پزشکی به استان خراسان جنوبی گفت: این تیم متشکل از ۷ پزشک متخصص، دبیر و دو کارشناس در این استان حضور یافت و با دعوت از ۲۲۹ نفر از جانبازان و متقاضیان نسبت به برگزاری کمیسیون پزشکی اقدام کرد.
وی افزود: ۲۰۱ نفر از جانبازان و متقاضیان در جلسات این کمیسیون حاضر و مورد معاینه و ارزیابی تیم تخصصی قرار گرفتند که در پایان ۲۹ نفر مشمول افزایش درصد جانبازی و ۹ نفر مشمول دریافت حق پرستاری شدند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برگزاری کمیسیون پزشکی در استان خراسان شمالی نیز گفت: کمیسیون پزشکی این استان با حضور ۵ پزشک متخصص، دبیر و دو کارشناس و با دعوت از ۲۰۱ نفر از جانبازان و متقاضیان  برگزار شد.
حبیب‌اللهی افزود: ۱۸۳ نفر از جانبازان و متقاضیان با حضور در جلسات کمیسیون مورد معاینه و ارزیابی تیم تخصصی قرار گرفتند که ۴۰ نفر از آن‌ها مشمول افزایش درصد جانبازی و ۱۵ نفر مشمول دریافت حق پرستاری تشخیص داده شدند.
وی با بیان اینکه تیم تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد در استان گیلان حضور یافت افزود: این تیم متشکل از ۸ پزشک متخصص، دبیر و دو کارشناس با دعوت از ۴۱۹ نفر از جانبازان و متقاضیان شرکت در کمیسیون پزشکی در استان گیلان حضور یافت.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: از مجموع ۴۱۹ نفر مدعوین، ۳۵۶ نفر از جانبازان و متقاضیان در جلسات کمیسیون حاضر و مورد معاینه و ارزیابی تیم تخصصی قرار گرفتند که در پایان ۶۴ نفر مشمول افزایش درصد جانبازی و ۴۶ نفر مشمول دریافت حق پرستاری تشخیص داده شدند.
حبیب‌اللهی همچنین درباره اعزام تیم تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد به شهرستان‌های استان تهران گفت:  این کمیسیون به بررسی ۲۸۴ پرونده مربوط به ماده ۲۶ و ۲۲ پرداخت که در این کمیسیون از ۲۰۸ پرونده مربوط به ماده ۲۶ تعداد ۱۶۹ پرونده مشمول حق پرستاری دائم شدند. همچنین از ۶۷ پرونده مربوط به ماده ۲۲ نیز ۹ پرونده مشمول حق پرستاری و ۵ پرونده مشمول حق پرستاری موقت شدند و برای ۲۳ پرونده نیز درخواست مدارک تکمیلی شد.

اعزام جمعی از مادران شهید استان تهران به مشهد مقدس

مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۴۰ نفر از مادران مکرم شهدای استان تهران به اردوی فرهنگی و زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

سید مستجاد حسینی گفت: در راستای تعمیم و توسعه نشاط و سلامت در جامعه معزز ایثارگری، این عزیزان به اردوهای فرهنگی و زیارتی اعزام می‌شوند.
وی افزود: در همین راستا با هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و بنیاد شهرستان‌های استان تهران ۴۰ نفر از مادران مکرم شهدا از تاریخ ۱۶ الی ۱۹ آذرماه به مشهد مقدس و حرم مطهر ثامن‌الحجج حضرت امام رضا (ع) مشرف شدند.

مراسم عزاداری وفات حضرت معصومه (س) در بنیاد برگزار شد

مراسم عزاداری به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات حضرت معصومه (س)، با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران در نمازخانه ستاد مرکزی بنیاد برگزار شد.

مراسم عزاداری به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات حضرت معصومه (س) ظهر امروز شنبه پس از اقامه نماز ظهر و عصر با حضور کارکنان در نمازخانه ساختمان مرکزی بنیاد برگزار شد.
 در این مراسم عزیز اسماعیلی مداح اهل‌بیت (ع) به مدیحه‌سرایی در وصف شخصیت والای حضرت معصومه (س) و ائمه اطهار (ع) پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =