دولت در بودجه ۹۹ توجه ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی داشته باشد

تهران-ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه ارائه لایحه بودجه ۹۹ فردا از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، گفت: انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محسن پورسیدآقایی اظهارداشت: با اجرای افزایش قیمت بنزین، تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: نه تنها کلانشهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.

پورسیدآقایی افزود: حتی اگر با تغییر قیمت سوخت ۱۰ درصد از تقاضای سفر با حمل‌ و نقل شخصی کاسته و به حمل ‌و نقل عمومی افزوده شود باید برای پاسخگویی به این نیازها حداقل ۲ هزار دستگاه اتوبوس یا معادل ناوگان فعلی مترو به مجموعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران افزوده شود.

معاون شهردار تهران بیان کرد: ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اجتماعی است که با کاهش تردد خودروهای شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت می‌شود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: معقتدم با افزایش قیمت بنزین و صرفه‌جویی بیشتر در این بخش دولت می‌تواند بخشی از بنزین را صادر کرده و منابع خوبی حاصل کند، از این‌رو نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =