آغاز صدور حکمت کارت برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران

تهران - ایرنا - معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طبق قرارداد جدیدی که بین بنیاد و سازمان اتکا منعقد شده، از امروز(شنبه) مرحله اول صدور کارت حکمت برای خانواده‌های معظم شهدا و جانبازانی که از بنیاد حقوق، مستمری، کمک‌ معیشت و یا حق پرستاری دریافت می‌کنند، آغاز می‌شود.

به گزارش «ایثار»، محمود پاکدل در خصوص حکمت کارت گفت: به دنبال تفاهم قبلی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر ارائه خدمات توسط فروشگاه‌های اتکا در سطح کشور، قراردادی میان بنیاد و وزارت دفاع منعقد شد.
وی افزود: با ایجاد تغییرات ساختاری در سازمان اتکا، واگذاری و تحویل حکمت کارت متوقف شده بود و اکنون با پیگیری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قرارداد جدیدی بین مسئولان مرتبط در بنیاد و سازمان اتکا منعقد شد و از ۱۶ آذر ماه مرحله اول صدور کارت حکمت برای خانواده‌های معظم شهدا و جانبازانی که از بنیاد حقوق، مستمری، کمک معیشت و یا حق پرستاری دریافت می‌کنند آغاز می‌شود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: طبق مفاد این قرارداد، ایثارگران به‌ وسیله حکمت کارت می‌توانند از خریدهای اعتباری و تخفیفات منظور شده، استفاده کنند.

برگزاری همایش تحکیم بنیان خانواده و حلقه‌های شجره طیبه صالحین

همایش تحکیم بنیان خانواده و حلقه‌های شجره طیبه صالحین بسیج خواهران مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور جمعی از خواهران بسیجی با سخنرانی دکتر فرزاد در پایگاه ۹ دی برگزار شد.
وی با بیان مطالبی پیرامون عفاف زنان، تفاوت عفاف و خجالت در دین اسلام، اهمیت دستورات دینی در زندگی روزمره در باورها و شکل‌گیری شخصیت انسانی، به روایت احادیثی از امام حسن عسکری(ع) درخصوص اهمیت خانواده و اخلاق شیعی در خانواده پرداخت.
در ادامه این همایش، برنامه‌های متنوعی از قبیل قدردانی از نفرات برتر مسابقات ورزشی در رشته‌های تنیس روی میز و پرتاب حلقه انجام شد.

همایش دانشجویی فرزندان آزادگان دفاع مقدس برگزار شد

چهارمین همایش دانشجویی فرزندان آزادگان دفاع مقدس در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

 مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این همایش گفت: اکنون حدود ۹ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در مجموعه دانش پژوهان عضویت دارند. خوشبختانه با زحمات و تلاش‌های صورت گرفته، آیین‌نامه حمایت از نخبگان ایثارگر در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و از تمام عزیزانی که برای این کار تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنیم.

عادل مهری افزود: در حوزه تشکل‌ها نیز ۱۱۰ تشکل ایثارگری با مجوز فعالیت رسمی از وزارت کشور در حال فعالیت و همکاری هستند که یکی از منسجم‌ترین این تشکل‌ها، جمعیت آزادگان دفاع مقدس است.
وی با اشاره به جایگاه مهم تشکل‌های ایثارگری گفت: حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره بر اهمیت تشکل‌ها در فعالیت‌های بنیاد تأکید داشته‌اند و از تشکل‌ها به عنوان بازوهای اجرایی و از نخبگان به عنوان اتاق فکر بنیاد نام می‌برند. این نگاه در سراسر کشور و در بین تمام مدیران بنیاد نیز وجود دارد و همواره بر ضرورت استفاده مدیران بنیاد از ظرفیت‌های تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر تأکید شده است.

مهری افزود: در مجموعه دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برنامه‌ریزی‌های لازم برای حمایت از نخبگان در زمینه راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها انجام شده است. در حوزه تشکل‌ها نیز در بخش تشکل‌های مربوط به قربانیان ترور و قربانیان سلاح‌های شیمیایی فعالیت‌های ویژه‌ای صورت می‌گیرد و نمایندگانی در کنفرانس‌های مربوط به این حوزه‌ها حضور می‌یابند.

حمید علی‌ صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگر تهران بزرگ نیز با گرامیداشت یاد شهدا گفت: به صورت ویژه یاد می‌کنیم از شهدای غریب، شهدایی که در دوران اسارت در زندان‌های بعثی غریبانه به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: نخبگان در مقاطع مهم و حساس نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند و راهگشای مسائل و مشکلات هستند. مصداق مهم این موضوع دوران دفاع مقدس است که رزمندگان وارد عرصه شدند و عده‌ای از آنها به درجه شهادت، عده‌ای جانبازی و عده‌ای نیز آزادگی رسیدند.

صمیمی ادامه داد: امروز نیز فرزندان همان عزیزان به میدان آمده‌اند تا راه پدران خود را ادامه دهند و به نظام و کشور کمک کنند.
وی ضمن تأکید بر اینکه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره نگاه ویژه‌ای نسبت به تشکل‌های ایثارگری وجود دارد، افزود: با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای شاهد بروز مشکلاتی در حوزه پرداخت شهریه ایثارگران در دانشگاه‌ها هستیم، اما همواره تلاش می‌کنیم این مشکلات به این عزیزان منتقل نشود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =