سه پروژه ورزشی بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مسئول دفتر بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: سه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای سیف‌آباد و تابکتل نیکشهر و مومان پایین کنارک به بهره‌بردای رسید.

 آرشام هنرکار روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌های ورزشی پیرو تفاهم‌نامه میان بنیاد مستضعفان و وزارت ورزش و جوانان به صورت مشارکتی ساخته شده و هر سه مورد این پروژه‌ها مربوط به سهمیه سال ۹۶ بوده است.

وی بیان کرد: سال گذشته نیز از مجموع ۱۲۶ مورد سهمیه در نظر گرفته شده برای ساخت زمین‌های ورزشی روستایی در سراسر کشور، ۱۵ سهمیه برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده که بیشترین تعداد در میان استان‌های کشور است.

مسئول دفتر نمایندگی بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: این بنیاد با مشارکت وزارت ورزش و جوانان ۲۱ زمین چمن مصنوعی در این استان می‌سازد.

وی اظهار داشت: این اقدامات در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت توسعه ورزش همگانی در مناطق محروم انجام شده است.

هنرکار بیان کرد: به منظور افزایش زیرساخت‌های ورزشی نقاط محروم بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که سال ۹۶ میان وزیر ورزش و جوانان و ریاست بنیاد مستضعفان منعقد شد، بنیاد ۱۵۰ میلیون تومان هزینه بابت خرید چمن مصنوعی و وزارت ورزش و جوانان فراهم‌سازی و احداث زیرساخت زمین‌های ورزشی را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۶ تعداد ۶ مورد سهمیه و سال ۹۷ تعداد ۱۵ مورد سهمیه بابت ساخت زمین چمن ورزشی در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده، افزود: با توجه به محرومیت‌های استان و کمبود زیرساخت‌های ورزشی بنیاد نگاه مثبتی  به این منطقه دارد.

مسئول دفتر نمایندگی بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: در ۲ سال گذشته بیشترین تعداد زمین چمن در کشور برای این استان در نظر گرفته شده که امیدواریم این روند ادامه یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =