پژوهشگاه مواد و انرژی ایران جایگاه سوم بین المللی را کسب کرد

کرج - ایرنا - سرپرست بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی ایران اعلام کرد بر اساس جدیدترین رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های منتخب وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به کسب رتبه سوم در تراز بین المللی شد.

دکتر نیما نادری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رتبه در اجرای یک پروژه کلان در تراز بین المللی که در چارچوب توسعه اقتصاد مقاومتی  و دانش بنیان  توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری سازمان برنامه و بودجه تعریف و نهایی شده بود، به دست آمد.

وی گفت: در این پروژه از مجموع متقاضیان ۱۶ دانشگاه و ۹ پژوهشگاه برگزیده شدند و در کنار این ۲۵ دانشگاه و پژوهشگاه وابسته به وزارت علوم ۳ مرکزپژوهشی شامل پژوهشگاه صنعت نفت پژوهشگاه رویان و موسسه تحقیقاتی سرم سازی رازی هم مورد تایید قرار گرفته و به این پروژه پیوسته اند.

سرپرست بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی ایران اظهار داشت: از بین مراکز پژوهشی ، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی رتبه دوم و پژوهشگاه مواد و انرژی رتبه سوم دست یافته اند.

نادری در خصوص معیار سنجش افزود:  نسبت دانشجویان به اعضاء هیات علمی، تعداد پروژه های بین المللی مشترک، نسبت تعداد دانشجویان خارجی به ایرانی،تعداد دوره های مشترک آموزشی با دانشگاههای خارجی و همچنین تعداد مقالات علمی مشترک با محققین خارجی از جمله معیارهای سنجش بوده است.

محققان پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تاکنون اختراعات زیادی در سطح جهانی ، منطقه و کشور به ثبت رسانده که بخشی از این دستاوردها تجاری سازی شده است.
آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.
پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت فردیس استان البرز مسقر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =