۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83584565
۰ نفر
کشاورزان مراقب محصولات خود باشند

تهران - ایرنا - براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید به جنوب کشور احتمال کولاک، برف، صاعقه و بارش تگرگ در بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور وجود دارد؛ بنابراین هموطنان از تردد غیرضروری در محورهای مواصلاتی خودداری کنند و کشاورزان مراقب محصولات خود باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی، با تداوم فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید به جنوب کشور از امروز شنبه ۱۶ آذرماه احتمال بارش باران و برف در در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، ارتفاعات زاگرس در استان‌های خوزستان، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، ایلام، دامنه های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان وجود دارد.

همچنین دراین روز در استان‌های خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خلیج فارس، دریای عمان و هرمزگان شاهد بارش باران و در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ خواهیم بود.

در پیش از ظهر یکشنبه ۱۷ آذرماه بارش باران و برف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، غرب کردستان و کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، شمال ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس، نیمه جنوبی کهگیلویه و بویر احمد، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات خوزستان دور از انتظار نیست.

همچنین در نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جزایر خلیج فارس و دریای عمان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، نوار شرقی یزد و خراسان جنوبی، بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی تگرگ پیش بینی شده است.

بعداز ظهر یکشنبه شاهد بارش برف و باران در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال استان مرکزی و بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب بوشهر، هرمزگان، جزایر خلیج فارس و دریای عمان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، نوار شرقی یزد و خراسان جنوبی خواهیم بود.

بر اساس این پیش بینی، دوشنبه ۱۸ آذرماه در جنوب بوشهر، جنوب شرق فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی رگبار باران گاهی رعد و برق و متلاطم شدن دریا رخ می‌دهد و در جزایر شرق و مرکز خلیج فارس و تنگه هرمز شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود. همچنین سه شنبه ۱۹ آذرماه شاهد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان ، کرمان، جنوب خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان وبلوچستان، جزایر شرق و مرکز خلیج فارس و تنگه هرمز خواهیم بود.

این شرایط موجب آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه ها و سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کاهش دید، کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی، در مناطق جنوبی کشور، احتمال برخورد صاعقه، بارش تگرگ و متلاطم شدن خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان وجود دارد. بنابراین هموطنان از توقف در کنار رودخانه‌ها و تردد غیر ضروری به ویژه در جاده‌های مواصلاتی خودداری کنند. همچنین به ارتفاعات صعود نکنند. اجتناب از تردد با شناورهای سبک در آب‌های جنوبی نیز فراموش نشود، همچنین به علت بارش تگرگ و باران های شدید کشاورزان مراقب محصولات خود باشند و اقدامات پیشگیرانه و و تمهیدات لازم را از یاد نبرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =