نیمی از اعتبار عمرانی بازسازی خسارت‌ سیل ۹۸ استان سمنان تخصیص یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی از طریق مدیریت بحران این استان به دستگاه‌های اجرایی برای بازسازی آسیب‌های وارده ناشی از سیل فروردین ۹۸ در قالب طرح‌های عمرانی تخصیص یافت.

ایرج رئیسیان عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۲۷ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای به دستگاه‌های اجرایی در قالب طرح‌های عمرانی به دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان ابلاغ شد.

وی بیان کرد: این اعتبارات برای بازسازی آسیب‌های وارده ناشی از خسارت‌های سیل فروردین امسال در بخش‌های تاسیسات زیربنایی، ساختمان‌های عمومی، راه‌ها و معابر شهری و روستایی و تاسیسات بخش آب و کشاورزی به استان اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان ادامه داد: تاکنون  ۵۰ درصد این اعتبارات به ارزش حدود ۱۶۳ میلیارد ریال به ۲۸ دستگاه اجرایی در قالب طرح های عمرانی تخصیص یافت و بقیه اعتبار به صورت مرحله‌ای در حال تخصیص است.

وی تصریح کرد: اعتبارات تملک دارایی در قالب طرح‌های عمرانی به دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان ابلاغ و توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تخصیص پیدا می‌کند.

رئیسیان با اشاره به اینکه اعتبارات تملک داریی سرمایه‌ای برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمنان نیز تصویب شد، خاطرنشان کرد: از مجموع ۴۷۷ میلیارد ریال این نوع اعتبارات، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در این بخش دفتر مدیریت بحران این استان برای این بنیاد تصویب شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان یادآور شد: تاکنون، ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان برای اقدام‌های عمرانی در روستاهای حسین آباد کالپوش و تلوبین تخصیص داده شد.

سیلاب ناشی از بارش های فروردین ۹۸ در استان سمنان یک کشته برجا گذاشت و یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به بخش های مختلف کشاورزی، تاسیسات و زیرساخت هایی مانند راه، برق و آب در استان خسارت وارد کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط