باید از فرصت حضور جوانان در جامعه استفاده کرد

تهران- ایرنا- محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید از فرصت حضور جوانان در بخش های مختلف جامعه استفاده کرد؛ هر جا به جوانان فرصت دادیم سیستم را کارآمد و بهینه کردند.

محمدباقر قالیباف امروز شنبه در همایش دوباره لبخند که به مناسبت روز ۱۶ آذر در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: با همه سختی ها، آینده کشور روشن است؛ بر اساس تجربه هایی که در حوزه مدیریت داشتم، هر جا به جوانان فرصت دادیم سیستم را کارآمد و بهینه کردند.

وی با بیان اینکه باید از فرصت حضور جوانان در بخش های مختلف جامعه استفاده کرد، اظهار داشت: در یک برنامه پنج ساله با همه مشکلات اقتصادی کشور به یک جهش بزرگ می رسیم.
قالیباف با اشاره به بیانیه گام دوم تاکید کرد: برای دست یافتن به بیانیه گام دوم، اولین گام، مجلس پیش رو است. از ۲ سال پیش تاکید کرده ام که جوانان فرصت بزرگی هستند و باید در این راه گام بگذارند.

وی گفت: مجلس برای معیشت مردم و جلوگیری از تورم چاره اندیشی کند.
شهردار سابق تهران افزود: مجلس باید در راس همه امور، قوی و جسور باشد و درد مردم را بفهمد، هر چند درد مردم را فهمیدن کفایت نمی کند.
قالیباف ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی در دور آینده، نو و متفاوت از گذشته باشد و جوانان و چهره های نو که در قانونگذاری تجربه دارند، گام محکمی در این زمینه بردارند.

قالیباف ادامه داد: من همواره در میان دانشجویان انرژی، نشاط و امید برای آینده می بینم و همیشه این ویژگی در میان دانشگاهیان دیده می شود. 
شهردار پیشین تهران اظهار داشت: یکی از خصیصه های روز ۱۶ آذر، استکبارستیزی است که فلسفه امروز هم پاسداست این حرکت بوده و پاسداشت کار و تلاش از  اهداف مهم روزهایی همچون ۱۶ آذر است. 
وی ادامه داد: وقتی از استکبار ستیزی سخن به میان می آوریم، باید به معنی آن هم توجه کنیم، اما آیا استکبارستیزی با شعار کفایت می‌کند؟
قالیباف تاکید کرد: استکبارستیزی یعنی ما می‌توانیم، استکبارستیزی یعنی توانمندسازی تکیه بر مردم، توان داخلی و ایمان داشتن به وعده‌های الهی که حتما تحقق می یابد.
شهردار سابق تهران گفت: بر اساس سنت الهی باید مقابل ظلم، استبداد و استکبار بایستیم و به داشته ها و نداشته های خود نگاه نکنیم، بلکه باید هر آنچه در دست داریم به کار بگیریم.
قالیباف ادامه داد: شعار به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند و مستکبران از شعارگویی چندان نگران نیستند، بلکه آنها از کسانی نگرانند که باور و عقیده محکمی دارند.
شهردار سابق تهران گفت: ملت ایران نشان داد در استقلال و استکبارستیزی هم جهت است و همه مذاهب، سلیقه‌ ها و قومیت ‌ها در حفظ عزت و منزلت کشور محکم هستند، اما چالش ما از جایی شروع می‌شود که حفظ روحیه استقلال و استبکارستیزی مطرح می‌شود.
وی افزود: ارتباط نداشتن با آمریکا به معنای نداشتن ارتباط با کل دنیا نیست، ما همیشه از آمریکا و انگلیس آسیب دیده‌ایم؛ مشکل اساسی اینجاست که می‌خواهیم کشور را به صورت شرطی اداره کنیم.
قالیباف تاکید کرد: وقتی می‌گوییم چرخ سانتریفیوژ و چرخ زندگی مردم بچرخد به معنای شرطی اداره شدن کشور است که در نهایت هر دو مورد تعطیل می‌شود. 
شهردار سابق تهران گفت: وقتی با مردم ارتباط نداریم و درون آنها نمی‌رویم، وقتی یک مسوول با مردم ارتباط ندارد، به طور طبیعی تصمیم ‌های غلط هم گرفته می شود.
این نواصولگرا افزود: مشکلات همچنان در زمینه حل کسری بودجه در کشور وجود دارد، اما آیا در این کشور قدرت نداریم جلوی نقدینگی را بگیریم؟ هر روز هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود، اما آیا به طور روشن نمی‌توانیم در کشور نظام بانکداری و نظام پولی – بانکی را اصلاح کنیم؟ 
وی تاکید کرد: بدون شک ما قادریم و می‌ توانیم این کار را انجام دهیم؛ این مسئله در واقع همان استکبارستیزی است.

شهردار پیشین تهران خاطرنشان کرد: دو نگاه نسبت به عدالت وجود دارد، نگاه اول توزیع فقر و نگاه دوم توزیع فرصت‌ ها است.
وی در تعریف مستضعف یادآور شد: مستضعف به فردی می گویند که توان بالقوه در او دیده می شود، اما فرصتی برای نشان دادن توانایی اش ندارد؛ در بحث خلاقیت، این مسئله ناعدالتی بزرگی است که جامعه از آن بی‌بهره مانده و اگر امروز حرفی با دولت داریم در همین زمینه است. 
قالیباف با اشاره به چالش اقتصادی کشور اظهار داشت: همه ما باید به دولت کمک کنیم، اما این وظیفه دولت است که اولین گام را برای حل چالش اقتصادی بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =