رشد چشمگیر آمار داوطلبان انتخابات مجلس در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه در انتخابات مجلس دهم ۱۱۶ نفر در حوزه انتخابیه کرمانشاه ثبت‌نام کرده بودند، گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ظهر امروز (شنبه) ۱۶۷ داوطلب نام‌نویسی کرده‌اند.

فضل الله رنجبر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت نام‌نویسی از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس یازدهم تا ساعت ۱۸ امروز شنبه ادامه دارد اما در صورت نیاز احتمال تمدید چند ساعته این مهلت هم وجود دارد.

مقایسه آمار داوطلبان انتخابات مجلس دهم و یازدهم در حوزه انتخابیه شهرستان یک میلیون و ۸۰ هزار نفری کرمانشاه، حاکی از رشد ۷۰ درصدی ثبت نام در دوره فعلی است که تا پایان مهلت ثبت نام احتمال دارد به بیش از ۸۰ درصد هم برسد.

رنجبر درباره روند بررسی صلاحیت ها هم عنوان کرد: ما فردا همه مدارک داوطلبان را از طریق سامانه جامع انتخابات برای وزارت کشور ارسال می‌کنیم تا برای مراجع چهارگانه ارسال شود؛ این مراجع نیز پنج روز برای پاسخ به استعلام وزارت کشور مهلت دارند.

رنجبر افزود: وزارت کشور پس از دریافت پاسخ استعلام ها، نتیجه را برای فرمانداری‌ها ارسال می کند؛ همزمان کار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات نیز در هیئت های اجرایی انجام می شود.

به گفته فرماندار کرمانشاه «در بدو ورود داوطلبان انتخابات برای نام نویسی مواد فصل تبلیغات قانون انتخابات به آنها ارائه شده و به همین دلیل از همه آنها انتظار رعایت قانون و حفظ حرمت و حقوق رقبای انتخاباتی و شهروندان را داریم.»

او تاکید کرد: اجرای مُر قانون از وظایف مجریان انتخابات است و فرمانداری ها در کنار هیئت‌های اجرایی و نظارت تلاش می کنند تا انتخاباتی سالم، قانونمند، پرشور و باشکوه رقم بخورد.

رنجبر گفت: بی شک هرچه حضور مردم در انتخابات گسترده باشد، منجر به تشکیل مجلسی قدرتمند و مقتدر و ناامیدی دشمنان و بدخواهان ملت و کشور می شود.

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه - روز ۱۶ آذر

زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.

فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.

در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط