۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83584516
۰ نفر

برچسب‌ها

11 پلیس کنیا در حمله تروریستهای الشباب کشته شدند

تهران - ایرنا - خبرگزاری "آل افریکا" روز شنبه از نایروبی گزارش داد که در حمله تروریست های "الشباب" سومالی به اتوبوسی در شهر "ماندارا" در کنیا 11 تن از افسران پلیس این کشور کشته شدند.

"استفن انگتیچ" رئیس پلیس منطقه "واجیر" کنیا در گفت وگو با خبرنگاران گفت که تروریست های الشباب عصر دیروز با حمله به اتوبوسی در جاده واجیر به ماندارا در نزیدکی مرز با سومالی 11 تن از مسافران که همگی از نیروهای پلیس کنیا بودند را به قتل رساندند.

 وی بدون اشاره به تعداد مجروحان این حادثه، محل وقوع آنرا منطقه "کوتولو" اعلام کرد و افزود که بلافاصله بعد از این حادثه نیروهای تجسس وارد منطقه شده و تحقیقات در باره تعداد آسیب دیدگان این حادثه ادامه دارد.

دفتر "اوهورو کنیاتا" رئیس جمهوری کنیا نیز امروز با صدور بیانیه ای ضمن تایید این حادثه، عوامل این اقدام تروریستی را گروه های الشباب مستقر در کشور همسایه سومالی اعلام کرد.

گروه تروریستی الشباب نیز ضمن تایید این خبر تعداد کشته ها را 10 تن اعلام و هدف خود این حمله را ماموران مخفی امنیتی کنیا توصیف کرد که از سال 2011 بارها به مواضع آنها در این کشور و حتی در خاک سومالی حمله کرده بودند.

یک شاهد عینی این حادثه به آل افریکا گفت که نیروهای الشباب همه سرنشینان این اتوبوس را در فاصله نزدیک به رگبار بسته و کشتند، اما پلیس و مقامات دولتی تاکنون این گزارش را تایید نکرده اند .

در 21 مهر ماه نیز پلیس کنیا اعلام کرده بود که دستکم ۱۰ تن از نیروهای پلیس بر اثر انفجار بمبی که در خودروی آن ها کار گذاشته شده بود، در منطقه مرزی میان این کشور و سومالی کشته شدند.

گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده که با دولت سومالی در جنگ است، بارها  مناطقی در کنیا به ویژه شهرهای نایروبی پایتخت و مومباسا دومین شهر بزرگ این کشور را مورد حمله قرار داده است.

این گروه اعلام کرده که حملات مذکور تلافی جویانه هستند و تا زمانی که نظامیان کنیایی به عنوان جزیی از نیروهای صلحبان اتحادیه آفریقا در سومالی حضور دارند، این حملات ادامه خواهد داشت.  

نیروهای کنیایی  در سال ۲۰۱۱  میلادی در قالب نیروهای حافظ صلح و برای حمایت از دولت مرکزی موگادیشو، در خاک سومالی مستقر شده اند.

حمله به مرکز خرید "وست گیت مال" شهر نایروبی در سال ۲۰۱۳ میلادی  که منجر به کشته شدن دستکم ۶۷ نفر شد و  قتل عام ۱۴۸ نفر در دانشگاه "گاریسا" در آوریل ۲۰۱۵ از جمله حملات گروه تروریستی الشباب در کنیا بوده است .

گروه تروریستی الشباب یک گروه افراطی سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ بخشی از شبکه القاعده شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =