بیش از ۲۵ میلی‌متر باران در قصرشیرین بارید

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: با ورود سامانه بارش‌زا و تاثیر آن بر وضعیت جوی در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۲۵ میلی‌متر باران در این شهرستان گرمسیری باریده است.

امیر پرویز نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آذرماه سال جاری تاکنون میزان بارندگی ها در شهرستان قصرشیرین به ۴۹/۴ میلی متر رسیده است.

وی اظهارداشت: همچنین از ابتدای سال زراعی تاکنون در قصرشیرین ۸۹/۲ میلی متر و از اول فروردین ماه (سال آبی) تاکنون ۲۵۴/۱ میلی متر باران در این شهرستان گرمسیری باریده است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت:دمای هوای فعلی این شهرستان ۱۰ درجه سلسیوس بالای صفر است و رطوبت موجود در هوا نیز ۱۰۰ درصد است.
فرماندار قصرشیرین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: با شروع بارندگی ها اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادی و خدمات رسان در آماده باش به سر می برند تا در صورت وقوع هرگونه مشکلی نسبت به خدمات رسانی لازم اقدام کنند.
مرادعلی تاتار افزود: بارندگی ها تاکنون مشکلی در سطح شهرستان ایجاد نکرده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.