مردم هیچ مبلغی بابت دریافت رمز یکبار مصرف پرداخت نکنند

سنندج‌ - ایرنا - رییس پلیس فتا استان کردستان گفت: برای دریافت رمز یکبار مصرف کارت‌های بانکی نیازی به پرداخت وجه و یا ثبت نام در هیچ سایتی نیست بنابراین مردم مواظب کلاهبرداران باشند.

سرهنگ مهدی دانش پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای دریافت اپلیکیشن بانک به سایت خود بانک یا مارکت‌های معتبر مراجعه و از دانلود هرگونه نرم افزار از طریق شبکه های اجتماعی و هر سایتی غیر از سایت بانک خودداری کنید.

وی افزود: رمز پویا از ۲ طریق نرم افزاری و پیامکی قابل استفاده خواهد بود و برای کسب اطلاعات لازم از طریق شعب بانک اقدام شود.

سرهنگ دانش‌پور با بیان اینکه در استفاده از رمز یکبار مصرف احتمال گرفتار شدن در دام کلاهبرداران کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، اضافه کرد: رمز پویا (رمز یکبار مصرف) به دلیل متغیر بودن، احتمال گرفتار شدن در دام فیشرها را کاهش داده و امنیت کاربران در فضای مجازی را افزایش خواهد داد.  

رییس پلیس فتا استان کردستان یاد آور شد: قبل از دریافت رمز یکبار مصرف با مراجعه به سایت بانک مربوطه راهنمای فعال کردن رمز یکبار مصرف را دریافت کرده و مطالعه کنید.

وی تاکید کرد: تمامی اطلاع رسانی‌های لازم از طریق رسانه‌های جمعی و یا سرشماره‌های معتبر بانک مربوطه به اطلاع هموطنان خواهد رسید بنابراین افراد از طرق دیگر اطلاع کسب نکنند.

سرهنگ دانش‌پور گفت: به پیام ها و درخواست های مشکوک به‌ویژه پیامک‌هایی از خطوط موبایل شخصی دریافت می‌کنید توجه نکرده و موضوع را  از طریق سایت پلیس فتا با این پلیس در میان بگذارید.

وی افزود: شماره موبایل‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های مشکوک می‌کنند را به شماره ۱۹۵ ارسال کنید.

استفاده از رمز یکبار مصرف یا پویا برای تراکنش‌های مجازی و اینترنتی از اول دی‌ ماه اجباری شده است و افراد باید تا این تاریخ اقدام به فعالسازی رمز پویا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =