۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83584458
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۴۸ تن سهمیه شکر برای استان یزد منظور شد

یزد- ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: براساس اعلام اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ۸۴۸ تن سهمیه شکر برای استان در نظر گرفته شده است.

محمدرضا علمدار روز شنبه در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار استان به خبرنگار ایرنا گفت: در زمینه توزیع این میزان شکر ، کمیته تخصصی حداکثر ظرف ۴۸ ساعت آینده تشکیل می شود تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی خاطر نشان کرد: قیمت شکر به نرخ دولتی  درب کارخانه چهار هزار و ۵۰ تومان و به صورت خرده فروشی چهار هزار هفتصد تومان در نظر گرفته شده است.

علمدار در ادامه گفت: قیمت گوشت گوسفندی در حال حاضر به ازای هر کیلوگرم ۸۰ هزار تومان و گوساله نیز  ۶۵ هزار تومان در استان به فروش می رسد و هیچ گونه کمبود گوشت قرمز در استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ در استان ۸ هزار و ۹۰۰ تومان است تصریح کرد: در کمیته تخصصی که در زمینه توزیع تخم تشکیل شده تصمیمات خوبی در این زمینه  گرفته شده است.

علمدار ضمن قدردانی از اصناف استان در نگهداری قیمت‌ها افزود: با توجه به گزارشی که در این نشست توسط اتحادیه میوه و تره بار ارائه شد هیچ گونه کمبود در زمینه میوه در استان وجود ندارد و در اکثر محصولات میوه و تربار کاهش قیمت را شاهد بوده ایم.

وی گفت: فقط قیمت گوجه نسبت به قبل ۲۰ درصد بنا به دلایلی افزایش یافته که تا در چندر روز آینده با توجه به تمهیداتی که گرفته شده ضمن کمبود این محصول شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد اضافه کرد: گزارش در ستاد تنظیم بازار در زمینه  لاستیک سنگین و سبک توسط اتحادیه مربوطه ارائه شد که دربعضی سایزها کمبود وجود دارد که با توجه به تصمیمات که در کمیته تخصصی و مکاتباتی که با تولیدکنندگان آن گرفته  این مشکل رفع می شود که در مجموع وضعیت لاستیک استان متعادل است.

وی در مورد ذخیره سازی میوه شب عید استان گفت: با توجه بخشنامه ای جدیدی از وزارت صنعت ،معدن و تجارت به سازمان ابلاغ شده است  کمیته راهبردی  متشکل از رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت بعنوان رییس کمیته ،  رییس جهاد کشاورزی بعنوان عضو ، مدیرکل تعاون روستایی هم به عنوان عضو و نماینده تام الاختیار برخی دستگاه‌ها تشکیل شده که تدابیر لازم در این زمینه صورت گیرد.

علمدار خاطر نشان کرد:  ۶۰۰ تن سیب زرد و قرمز و یکهزار تن پرتقال برای شب عید استان در نظر گرفته شده است و به شهروندان اطمینان می دهم هیچ نگرانی بابت میوه شب عید وجود ندارد.

وی از تشکیل ستاد ویژه رسیدگی به شکایات مردم در زمینه افزایش خودسرانه قیمت کالاها و خدمات در سطح بازار خبر داد و گفت: سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =