۱۶ آذر بیداری و مسئولیت‌پذیری دانشجویان را ثابت کرد

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: ۱۶ آذر سال 1332 نشان داد دانشجو مسئولیت‌پذیر و بیدار است و نسبت به تحولات پیرامون خود غافل نیست.

مجید خورشیدی روز شنبه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر افزود: دانشجویان در ۱۶ آذر سال 1332 نشان دادند نسبت به تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه بی مسئولیت نیستند و در ادامه همین مسیر نقش دانشجویان درهمه تحولات سیاسی و اجتماعی بخوبی مشاهده می‌شود.

وی بیان کرد: این تنها حکومت نیست که به دانشگاه چنین نظری دارد بلکه جامعه پیرامونی نیز با وجود فراوانی قشر دانشجو، فراگیر بودن و بالاترین نرخ ضریب توسعه باز هم به این قشر به عنوان قشر مرجع نگاه دیگری دارد.

خورشیدی خطاب به دانشجویان بوشهر گفت: جامعه در لایه‌های مختلف به این قشر نگاه خاص دارد پس باید در این شرایط  جایگاه خود را  بخوبی بشناسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات جنبش‌های دانشجویی از ابتدای شکل‌گیری بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون اظهار داشت: جنبش‌های دانشجویی در جهان پس از طی مراحلی به گروه‌های چریکی تمایل پیدا می‌کردند و امروز با گذشت زمان و با تحول نوع نگرش انسان به اندیشه و فکر این جنبش دانشجویی در جهان به سمت همراهی و اندیشه حرکت می‌کند و این حرکت در ایران بیشتر نمود دارد.

خورشیدی تاکید کرد: ایران مهد تمدن، تعقل وتمدن ساز است بنابراین انتظار می‌رود جامعه دانشجویی همراه با اندیشه جنبش دانشجویی پیش برود.

وی به همه تشکل‌های دانشجویی، همه اعضای این تشکل‌ها دست مریزاد گفت و افزود: خاستگاه مدنی‌الطبع بودن به طور معمول از تشکل است و فعالیت اجتماعی و سیاسی انجام دادن بدون تشکلی شدن به‌طور تقریبی به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: از همه کسانی که با دغدغه‌مندی همه در کنار انجام امور درسی خود کار تشکل دانشجویی به عنوان بخشی از جنبش دانشجویی با هر خاستگاه سیاسی را انجام می‌دهند، دستمریزاد می‌گویم.

وی ادامه داد: چنانچه جامعه‌ای بخواهد روبه تعالی و توسعه برود و رو به برآوردن آرمان‌ها باشد نقطه کانونی و تاثیرگذار آن تحولات از دانشگاه رقم می‌خورد.

این مقام مسئول گفت: اولین قدم مقاومت در مقابل امپریالیسیم آمریکا بعد از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ از سوی دانشجویان رقم خورد

وی اضافه کرد: نمی‌شود در جامعه‌ای توسعه را تصور کرد و نقش دانشگاهیان را در آن ندید و امروز هر گونه اجرای طرح عمرانی، پروژه در سطح ملی، محلی و منطقه‌ای در هر کشوری صورت گیرد در همه این اقدام‌ها تنها جای پای دانشجو دیده می‌شود.

خورشیدی اظهار داشت: مطالعه‌ها بخوبی نشان می‌دهد رابطهای مستقیم بین توسعه هر کشور و دانشگاه‌های آن است، این درجه دانشگاه است که درجه توسعه آن کشور را تعیین می‌کند 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: امروز کشور در آستانه تحولی بزرگ قرار دارد و در پی آن هستیم که باز هم با انتخابی مهم نمایندگان شریف و محترمی را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم تا به نمایندگی از ما نهاد مردم‌سالاری و دموکراسی را در کشور تعمیق کنند.

خورشیدی گفت: همانطور که از دانشجو در جامعه به عنوان قشر پیشقراول، منشا و آوانگارد انتظار است در عرصه انتخابات نیز همین انتظار از این قشر می‌رود.

وی ادامه داد: اگر با هر نوع تحصیلات و خاستگاه سیاسی بیندیشید می‌بینید در هر دوره انتخابات که قشر دانشجو در انتخابات فعال شدند آن انتخابات توانسته به امنیت ملی کشور و مشارکت عمومی بیشتر کمک کند.

خورشیدی اضافه کرد: انتخاب کردن و انتخاب شدن حق شهروندی شماست پس حق خود را پاس بدارید، اگر حقتان را خواستید و اعمال نظر کردید به‌طوریقین پیش خود، وجدان‌تان و جامعه سرافراز خواهید بود.

وی اظهار داشت: برای اینکه حق خود و وظیفه ملی و شرعی را به بهترین وجه انجام دهید در این عرصه حضوری فعالانه داشته باشید و من به عنوان مسئول نیز وظیفه دارم شرایط حضور شما را تسهیل کنم.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =