فعالیت ۷۵ هیات اجرایی انتخابات در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی گفت: فعالیت ۷۵ هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان شامل ۱۲ هیات اصلی و ۶۳ هیات فرعی با ۸۲۵ عضو آغاز شد.

محمد علی نبی‌پور روز شنبه در جریان بازدید از ستاد انتخابات شهرستان مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۲ هیات اجرایی اصلی شامل فرمانداری های مرکز ۱۲ حوزه انتخابیه استان و هیات های فرعی نیز شامل ۱۹ فرمانداری و ۴۴ بخش مستقل و غیرمرکزی هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: هر هیات اجرایی شامل هشت عضو معتمد محلی و سه عضو اداری شامل فرماندار، رییس دادگستری و رییس اداره ثبت احوال منطقه است که در تمام هیات‌های اصلی و فرعی استان این اعضا مشخص شده و مشغول کار می‌باشند.

وی به مشترک بودن حوزه انتخابیه قوچان بین ۲ شهرستان قوچان و فاروج در خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: هیات اجرایی فاروج و یک بخش از این شهرستان در خراسان شمالی به عنوان ۲ هیات اجرایی فرعی خراسان رضوی فعالیت دارند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی در خصوص برگزاری نخستین میاندوره‌ای پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز افزود: طبق قانون هیات‌های اجرایی ۲ انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوه‌ای خبرگان رهبری در خراسان رضوی مشترک می‌باشند.

وی ادامه داد: با حذف شهرستان فاروج هیات‌های اجرایی انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری متشکل از یک هیات اجرایی اصلی در فرمانداری مشهد و ۷۳ هیات فرعی در ۲۸ فرمانداری و ۴۴ بخشداری استان تشکیل شده است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه "مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آینده به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در خبرگان رهبری پارسال درگذشت.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =