۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83584389
۰ نفر

برچسب‌ها

ووشو زنجان مجهزترین پایگاه قهرمانی را دارد

زنجان - ایرنا - رییس هیات ووشو استان زنجان گفت: این رشته ورزشی زنجان از زیر ساخت‌های خوبی برخوردار است و در واقع یکی از مجهزترین پایگاه‌های قهرمانی را دارد.

رامین موحدنیا روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آکادمی بین المللی ووشو زنجان با حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان زنجان از سوی فدراسیون و با تلاش های بی دریغ هیات در مجموعه ورزشی انقلاب احداث شد و با ساخت این مکان ورزشی مناسب، زمینه و بستر لازم برای تربیت ورزشکاران شاخص و برگزاری مسابقات ملی و بین المللی و برپایی اردوهای درون و برون مرزی فراهم شد.

وی اظهار داشت: سال‌ها پیش، هیات ووشو زنجان میزبان رقابت های بین المللی با حضور ووشکاران ۲۰ کشور بود و به رغم حضور تیم های مطرح و توانمند از کشورهای چین و روسیه، توانست قهرمان بلامنازع این پیکارها شود.  

موحدنیا افزود: سانداکاران و تالوکاران ملی پوش این استان، همواره در قالب تیم ملی در مسابقات جهانی و آسیایی حضور یافته و با پیروزی در مقابل حریفان، برای کشور و استان فخرآفرینی کرده‌اند. 

وی تصریح کرد: امسال در رقابت های کشوری بزرگسالان به مقام قهرمانی دست یافتیم و پیش بینی می شود در رقابت های بهمن ماه امسال نیز که در دیگر رده های سنی برگزار خواهد شد به مقام نخست دست یابیم.

موحدنیا، محسن محمدسیفی را از اعجوبه‌های ووشو جهان دانست و افزود: این ووشوکار زنجانی طی یک دهه اخیر هیچ باختی را نداشته است و در مسابقات امسال نیز که در شانگهای چین برگزار شد با اقتدار تمام به نشان طلا دست یافت.

رئیس هیات ووشو استان زنجان با بیان اینکه ووشو زنجان طی ۲ سال متوالی، پرافتخارترین ورزش این استان در بین ۵۰  هیات ورزشی زنجان شناخته شد، گفت: در حوزه قهرمانی در وضعیت خوبی قرار داریم و در بخش همگانی نیز گام های خوبی برداشته شده است و برای توسعه و تعالی هرچه بهتر و بیشتر در حوزه همگانی تلاش‌های جدی صورت می‌گیرد.

موحدنیا افزود: در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور نیز، ووشوکاران نوجوان زنجان توانستند با کسب پنج نشان طلا، عنوان قهرمانی را از آن خود کنند و برتری خود را به رخ حریفان بکشند.

وی اظهار داشت: هیات ووشو زنجان به طرح استعدادیابی نیز توجه ویژه ای دارد و در واقع طی سال‌های اخیر گام های علمی خوبی نیز گام های خوبی و مثبتی برداشته است.

موحدنیا به ووشو بخش بانوان اشاره کرد و افزود: هرچند تناسب چندان رضایتبخش میان ووشو بانوان با مردان برقرار نیست اما این هیات تلاش دارد تا وشوو زنجان در حوزه بانوان نیز به سطح مناسب برسد و به همین خاطر زیرساخت را برای ارتقا آماده کرده‌ایم.  

وی که عضو کمیته فنی فدراسیون ووشو است به قدمت ۳۰ ساله این رشته ورزشی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: با اینکه ووشو ایران، سابقه زیادی ندارد اما در مقابل رشته های رزمی، قدم علم کرده که این حاصل برنامه‌ریزی‌های خوب فدراسیون و هیات های ورزشی است.

موحدنیا با بیان اینکه ووشو ایران از رشد پایداری برخوردار بوده و دارای عناوین جهانی و آسیایی است، افزود: فدراسیون جهانی ووشو، تلاش دارد این رشته ورزشی، وارد المپیک شود و به همین منظور ۲ دوره به صورت آزمایشی در بازی‌های المپیک حضور یافته است.

وی با بیان اینکه فدراسیون ووشو جزو ۱۰ فدراسیون ورزشی برتر ایران قرار دارد، تصریح کرد: همواره در مسابقات برون مرزی در مقابل حریفان قدر و برتر ازجمله چین که مهد ووشو جهان است حرف برای گفتن دارد.

ووشو جزو ورزش‌های سرآمد زنجان است

مسئول روابط عمومی هیات ووشو استان زنجان نیز گفت: ووشو، جزو ورزش‌های سرآمد این استان محسوب می‌شود و ووشوکاران زنجانی همواره در مسابقات کشوری و برون مرزی، توانمندی خود را نشان داده‌اند.

مهدی ناصر وفا، به اعتلای ووشو زنجان اشاره کرد و افزود: رسانهها، فرصت بسیار خوبی هستند که می توان از وجود آنها برای اعتلای هرچه بهتر و بیشتر این رشته ورزشی زنجان، بهره گرفت.

وی اظهار داشت: ورزش ووشو نسبت به سایر رشته های رزمی، نوپا بوده اما با این وجود در طی این مدت کوتاه، افتخارآفرینی های زیادی را کرده است که این مایه فخر و مباهات است.

ناصر وفا افزود: ووشو زنجان نیز همواره در مسابقات کشوری، در جایگاه های اول و دوم و بعضا نیز در رده سوم قرار می‌گیرد و به خاطر توانمندی های بالای خود، به عنوان چین ایران، مطرح است.

وی تصریح کرد: ووشو زنجان از مربیان و داوران مجرب و توانمندی برخوردار می‌باشد که زمینه و بستر را برای تربیت ووشوکاران مطرح وقدر، فراهم کرده است.

  ‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =