اعضای هیات اجرایی انتخابات در نیشابور و فیروزه مشخص شدند

مشهد- ایرنا- اعضای هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه مشخص شدند.

فرماندار نیشابور روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سید هادی درودی، سید حسین علوی نسب، علیرضا نبوی نژاد، محمد شهرآبادی، احمد همت آبادی، داود کمیلی‌پور، جلال بهشتیان و  عظیمی‌نژاد به عنوان اعضای اصلی و جعفر سعیدی، ابوالفضل کرباسی، محمدعلی فرهمند، حسین بیدکی و محمداسماعیل اعتمادی به عنوان اعضای علی‌البدل هیات اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه نیشابور انتخاب شدند.
علیرضا قامتی افزود: ترکیب اصلی هیات اجرایی انتخابات شامل سه نفر انتصابی و هشت نفر انتخابی است که به تایید هیات نظارت می‌رسد.
وی ادامه داد: حوزه انتخابیه نیشابور شامل ۶ حوزه فرعی زبرخان، میان‌جلگه، سرولایت، طاغنکوه و فیروزه است که دوره قبل در مجموع دارای ۳۷۰ شعبه اخذ رای بوده و این تعداد در این دوره افزایش خواهد یافت.
وی گفت: تاکنون ثبت نام ۶۶ نفر برای نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه نیشابور قطعی شده که از این تعداد هفت نفر از ستاد انتخابات وزارت کشور در تهران ثبت نام کرده‌اند.

قامتی افزود: پیش‌بینی های لازم برای استقرار رسانه‌ها در محل ستاد انتخابات جهت اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع انجام شده تا با ایجاد نشاط اجتماعی زمینه انتخابات سالم و مشارکت حداکثری فراهم گردد.
فیروزه

فرماندار فیروزه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از میان ۳۰معتمد این شهرستان محمود خاکسار، غفار دهنوخلجی، صفرعلی عمارلو، نبی اله یوسف آبادی، علی رضا همتی، احمدعارفخانی، ناصر بیگی خبری و محمد زمانی به عنوان اعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخاب شدند.
ابوالفضل حکیم‌پور افزود: علی اکبر توزنده جانی، محمد بیرم آبادی، مجید الوانی، ابولفضل زمانی و رزیتا منوچهری نیز به عنوان اعضای علی البدل این هیات انتخاب شدند.
وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه فیروزه ۲۹ هزار و ۸۷۲ نفر واجد شرایط اخذ رای هستند و در دور قبل این حوزه دارای ۴۳ شعبه اخذ رای بود که در انتخابات این دوره به ۴۵ شعبه افزایش یافته است.
فرماندار فیروزه گفت: تعداد عوامل اجرایی انتخابات نیز در فیروزه از ۹۵۹ نفر در انتخابات قبل به یک هزار و پنج نفر در انتخابات این دوره افزایش یافته است.

حوزه انتخاباتی نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور ۲ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
۱۸  نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲حوزه انتخاباتی دارد.
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.
حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان‌های فیروزه و نیشابور با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با ۲ نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان‌های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان‌های سرخس و فریمان و بخش‌های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه‌ولات و تربت‌حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان‌های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان‌های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان‌های بینالود (طرقبه‌شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

۸۵۵ نفر در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی ثبت‌نام شدند. هیات‌های اجرایی در آن زمان صلاحیت ۸۱۴ نفر از این تعداد را تایید و ۳۱ نفر را رد کردند. همچنین ۱۰ نفر هم انصراف دادند.

ثبت‌نام داوطلبان نامزدی برای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دهم ۱۰ آذر ماه جاری تا پانزدهم این ماه هر روز از ساعت هشت تا ۱۸ در فرمانداری‌های مرکزی ۱۲ حوزه انتخابیه خراسان رضوی شامل مشهد، نیشابور، سبزوار، درگز، قوچان، فریمان، کاشمر، تربت‌حیدریه، گناباد، خواف، تربت‌جام و چناران ادامه دارد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آتی بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس امسال برگزار می‌شود. مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در خبرگان رهبری پارسال درگذشت.
۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =