۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83584306
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم سرایان ۵۸۰ کیلوگرم گل زعفران اهدا کردند

بیرجند- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سرایان گفت: مردم این شهرستان ۵۸۰ کیلوگرم گل زعفران برای عمران امامزادگان سیدابوالقاسم و سید حسن این شهرستان اهدا کردند.

سعید وکیل زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم شهرستان سرایان همزمان با فصل برداشت زعفران ۴۰۰ کیلوگرم گل را به امامزاده سید ابوالقاسم و ۱۸۰ کیلوگرم به امامزاده سید حسن روستای دوست آباد اهدا کردند.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی گل‌های اهدا شده ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است گفت: این رقم طبق نیت خیران صرف امور عمرانی دو آستان مقدس خواهد شد.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه سرایان با اشاره به موقعیت جغرافیایی امامزاده سید ابوالقاسم سرایان اظهار داشت: این مکان مقدس در ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان سرایان ، در بخش سه قلعه روستای قاسم‌آباد واقع شده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح جامعه امامزاده سیدابوالقاسم عملیات اجرایی شبستان به مساحت ۸۰۰ متر مربع از سال ۹۳ شروع شده که اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما با توجه به تورم سال های اخیر درآمد بقعه کفاف هزینه‌های عمرانی را نداشته لذا از کمک های نقدی و غیرنقدی خیران در این راستا استفاده می‌شود.

وکیل زاده گفت: امامزاده سید حسن دوست آباد نیز در ۲۵ کیلومتری مرکز شهرستان سرایان از بخش سه قطعه واقع شده که توسعه شبستان آن به متراژ۲۵۰ متر مربع در دست احداث است.

 وی بیان کرد: عملیات عمرانی در این بقعه متبرکه بعد از گذشت حدود یک سال ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

سال گذشته نیز مردم این شهرستان ۲۰۰ کیلوگرم گل زعفران برای عملیات عمرانی آستان مقدس امامزاده سلطان ابوالقاسم(ع) اهدا کردند.

شهرستان سرایان در شمال غربی خراسان جنوبی و ۱۶۰ کیلومتری بیرجند واقع شده و دارای 6 بقعه متبرکه است.