۲۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83584266
۲ نفر

برچسب‌ها

کشتار غیر مجاز دام در بیجار کشف شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه دامپزشکی بیجار گفت‌: ماموران این شبکه موفق شدند در بازرسی‌های خود، یک واحد دامداری را که به صورت غیر مجاز اقدام به کشتار دام و عرضه آن می‌کرد، کشف و پلمب کنند.

هادی اسکندری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صاحبان این دامداری به صورت غیرمجاز اقدام به کشتار دام و فروش گوشت‌ها در شرایط غیر بهداشتی می‌کردند که با شکایت دامپزشکی محل مورد نظر پلمب و افراد خاطی نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ضمن تقدیر از دادستان و فرمانده انتظامی شهرستان بیجار اضافه کرد: برخی افراد سودجو با کشتار غیر مجاز دام‌های بیمار در مکان‌های غیر بهداشتی و فروش گوشت آن به قیمت ارزانتر از بازار، سلامت مصرف کنندگان را به خطر می اندازند.

رییس شبکه دامپزشکی بیجار توصیه کرد: مردم گوشت و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه و هنگام خرید گوشت به مهر بهداشتی دامپزشکی روی لاشه دام توجه داشته باشند.

وی افزود: مصرف گوشت‌های غیر بهداشتی موجب انتقال بیماری‌های انگلی و عفونی و افزایش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می‌شود لذا مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تلفن ۳۸۲۲۳۹۹۱ به اطلاع کارشناسان شبکه دامپزشکی برسانند.

استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپروری کشور محسوب می شود که سالانه نزدیک به ۲۲ هزار تن گوشت قرمز و ۱۸۱ هزار تن شیر در این استان تولید می شود، جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =