۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83584264
۱۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ظرفیت ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در یزد تکمیل شد

یزد- ایرنا- روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی یزد اعلام کرد: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن روز شنبه در این استان آغاز شد و با گذشت چند ساعت ظرفیت تکمیل شد.

در اطلاعیه روابط عمومی این اداره کل به تعداد واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده برای استان اشاره ای نشد.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده احداث شود.

ثبت نام از امروز تا ۱۴ روز دیگر ادامه دارد، مردم تهران در آخرین هفته ماه آذر می‌توانند در یکی از شهرهای جدید اطراف که فعلا پرند و پردیس اعلام شده است ثبت‌نام کنند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است و  سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

ثبت‌نام نخستین گروه از متقاضیان مسکن ملی روز ۲۱ آبان آغاز شد و مردم استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و قم برای ثبت نام مسکن ملی در سایت

 https://tem.mrud.ir/مدارک خود را بارگذاری کردند.

استان کرمان قبلا به عنوان پایلوت( نمونه آزمایشی) انتخاب شده بود و اکنون متقاضیان واقعی در این استان درحال شناسایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha