هواپیمای بدون سرنشین مقر مقتدا صدر در نجف اشرف را هدف قرار داد

بغداد - ایرنا - مقر "مقتدا صدر" در نجف اشرف صبح امروز (شنبه) بوسیله یک هواپیمای بدون سرنشین مورد هدف قرار گرفت.

«محمد صالح العراقی» کاربر نزدیک به مقتدا صدر با انتشار بیانیه ای در صفحه شخصی خود نوشت که مسجد «حنانه» در نجف اشرف (مقر اقامت مقتدا صدر) با یک هواپیمای بدون سرنشین مورد هدف قرار گرفت.

العراقی ادعا کرده است که در پاسخ به دستورات صدر در شب گذشته (جمعه) به کلاه آبی ها (نیروهای سرایا السلام شاخه نظامی جریان صدر) برای حمایت از تظاهرکنندگان در بغداد، یک هواپیمای بدون سرنشین بامداد امروز مسجد حنانه را هدف قرار داد.

وی اضافه کرد که مقتدا صدر بر حفاظت از تظاهرکنندگان عراقی تاکید جدی کرده است.

العراقی در خصوص خسارات احتمالی بمباران مسجد حنانه گزارشی نداده است، اما در ادامه هشتک «#الشعب_القائد_فی_خطر» (ملت عراق و مقتدا صدر در خطرند) را برای اعلام حمایت از مقتدا صدر ایجاد کرده است.

درگیری مسلحانه دیشب در میدان "خلانی" و "پل سنک" (همجوار با میدان تحریر) در مرکز بغداد منجر به قتل ۴ نفر و زخمی شدن ۸۰ نفر دیگر شد.

دستگاه های امنیتی عراق هنوز نتوانسته اند هویت گروه مسلح ناشناسی که اقدام به درگیری مسلحانه در میدان خلانی کرده را مشخص کنند.

متعاقب این درگیری مسلحانه، بخشی از نیروهای «سرایا السلام» شاخه نظامی جریان صدر که به کلاه آبی ها در میدان تحریر معروف هستند، برای حفاظت تظاهرکنندگان در محل حاضر شدند.

ساعاتی بعد از این درگیری، گروه مسلح ناشناس، منطقه را ترک کرد.

طبق گزارش ها مقتدا صدر در حال حاضر در داخل عراق حضور ندارد.

به دنبال درخواست آیت الله «علی سیستانی» مرجع عالی دینی عراق در روز گذشته (جمعه) برای بازگشت شرایط طبیعی به کشور اوضاع در نتیجه درگیری مسلحانه در میدان خلانی دچار تنش شده است.

گزارش فرماندهی عملیات امنیت بغداد امروز حاکیست که اوضاع در میدان تحریر و خلانی آرام است و نیروهای امنیت بغداد مسوولیت امنیت منطقه را برعهده گرفته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =