بیماری‌های دامی در جنوب کرمان کاهش یافت

جیرفت - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان از روند کاهشی بیماری‌های دامی در این منطقه خبر داد و گفت: در جنوب کرمان جمعیت دامی افزون بر ۲ میلیون راس وجود دارد.

علی احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا کنون در زمبنه کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در این منطقه نتایج قابل ملاحظه‌ای را شاهد بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: درخصوص بیماری آبله با توجه به عملیات واکسیناسیون به موقع و سایر اقدامات بهداشتی، خوشبختانه طی ۲ سال اخیر کانون بیماری نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در مورد سایر بیماری‌های دامی، کانون‌ها بسیار اندک بوده و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با برنامه‌های کنترلی و بهداشتی منظم و دوره‌ای این تعداد کانون اندک نیز به صفر برسد.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان به همکاری عشایر و روستاییان اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه سازمان دامپزشکی کشور همواره ارائه خدمات به عشایر و روستاییان بوده و این مهم همکاری همه جانبه این قشر زحمت‌کش را می‌طلبد که تاکنون در جنوب کرمان این همکاری به خوبی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: اکیپ‌های عملیاتی ما به طور مرتب و مستمر در سطح روستاها حضور دارند و فعالیت‌های مربوط به امر مراقبت و پیشگیری از بیماری‌ها را انجام می‌دهند.

احمدی گفت: دامداران و عشایر منطقه جنوب کرمان در صورت مشاهده موارد مشکوک بیماری، مراتب را به ادارات دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند تا واکنش مناسب و به موقع انجام گیرد.

اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان این منطقه را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط