هند و روسیه به تعهدات خود در قرارداد سامانه اس‌۴۰۰ پایبندند

دهلی نو-ایرنا- با وجود تهدید آمریکا به تحریم هند در صورت خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰، یک دیپلمات ارشد هندی در روسیه اعلام کرد که توافقنامه سامانه موشکی اس -۴۰۰ میان روسیه و هند بر اساس برنامه تعیین شده پیش می‌رود و دو طرف بر تعهدات خود در این قرارداد عمل می کنند.

تارنمای " دیفنس نیوز" روز شنبه نوشت: بینیا سریکاندا پرادان معاون سفیر هند در روسیه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: همه امور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پیش می روند. ما شاهد همکاری کامل روسیه در این زمینه هستیم و هند نیز به تعهدات خود عمل می کند.

در اوایل ماه نوامبر سرگی چمزوو رییس شرکت "روس تک" اعلام کرده بود که روسیه تا سال ۲۰۲۵ تعهدات خود در قرارداد فروش سامانه موشکی اس ۴۰۰ را تکمیل خواهد کرد.

وی افزود: روسیه هم اکنون اولین پرداخت سامانه موشکی اس ۴۰۰ را از هند دریافت کرده است.

هند و روسیه در یکی از بزرگترین قرارداد های نظامی خود، در سال ۲۰۱۷، قرارداد خرید ۵ سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ارزش ۵.۲ میلیارد دلار را امضا کردند.

آمریکا چندین بار اعلام کرده است که کشورهایی که به انجام این قراردادهای مهم با روسیه بپردازند، شامل تحریم های آمریکا خواهند شد و هند نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

با این وجود دهلی نو بر پیشبرد این توافق نظامی با روسیه اصرار ورزیده است.

سال ۲۰۱۷، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانونی به نام 'مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم' یا 'کاتسا' امضا کرد که بر اساس آن روسیه، ایران و کره شمالی شامل تحریم های واشنگتن شدند. بند ۲۳۱ قانون کاتسا، کشورهایی که دارای قرادادهای مهم با بخش های دفاعی و امنیت روسی هستند، واجد شرایط تحریم از سوی آمریکا خواهند بود.

روسیه یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان نظامی هند محسوب می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =