امسال ۱۵ هزار شغل جدید در گلستان ایجاد شد

گرگان - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت که امسال ۱۵ هزار فرصت شغلی جدید با بهره‌گیری از تسهیلات ارزان قیمت در این استان ایجاد شد.

سعید مازندرانی روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بیشترین مشاغل ثبت شده توسط سازمان های صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جهادکشاورزی بود.

به گفته وی ایجاد هر فرصت شغلی بین ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد ریال هزینه دارد که اعتبار مورد نیاز آن بیشتر از طریق استفاده از تسهیلات ارزان قیمت تامین می شود.

وی پیش بینی کرد که تعهد ایجاد ۲۴ هزار شغل برای استان گلستان تا پایان سال محقق شود.

مازندرانی همچنین از در نظر گرفتن یک هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد فرصت شغلی در مناطق سیل زده استان خبر داد و گفت: تاکنون  ۵۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار اختصاص یافته است.

به گفته وی خسارت وارده سیل امسال به واحدهای تولیدی استان باعث بیکاری دو هزار و ۵۰۰ نیروی کار شد.

سیل ابتدای سال ۴۸ هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف استان از جمله بخش های تولیدی و صنایع خسارت وارد کرد.

وی به جمعیت شاغل گلستان اشاره کرد و افزود: طبق آمار پوشش بیمه ای، این استان بیش از ۴۰۰ هزار شاغل دارد که ۲۵۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، ۵۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه عشایری و روستایی و بقیه تحت پوشش بیمه لشکری و کشوری هستند.

مازندرانی نرخ بیکاری در گلستان را ۱۱.۱ درصد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به میانگین کشوری نیم درصد بالاتر است.

گلستان طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که در ۳۳ نقطه شهری، بیش از یک هزار روستا و عشایری سکونت دارند و اقتصاد اصلی ساکنان این خطه بر پایه کشاورزی استوار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =