۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 83584164
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاه خبری اختر شرق در مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا - همزمان با گرامیداشت روز دانشجو پایگاه خبری اختر شرق وابسته به دانشگاه جامع علمی- کاربردی و مرکز علمی - کاربردی خبرنگاران در مشهد رونمایی شد و با حضور تنی چند از مسوولان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی خراسان رضوی در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفـت: آغاز به کار این پایگاه خبری نخستین تجربه عملیاتی این دانشگاه در زمینه مشارکت در اطلاع رسانی صحیح و به هنگام در زمینه موضوعات مختلف اجتماعی است و هدف از تشکیل این پایگاه خبری ارتقای جایگاه آموزش‌های علمی - کاربردی در عرصه خبر و اطلاع رسانی است و حضور در این عرصه خطیر کار ارزشمندی است و آموزش های تخصصی در این زمینه را ضروری ساخته است.

مرتضی تشکری افزود: دانشگاه علمی - کاربردی یکی از نوآوری های مفید نظام آموزش عالی کشور است که متکی بر سرمایه های غیر دولتی است و از ابتدای تشکیل تاکنون میلیونها متر مربع فضای آموزشی و هزاران کارگاه از طریق این نهاد به فضای آموزش عالی کشور اضافه شده و مزیت ها و امکانات فراوانی از این طریق ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با این حال این مجموعه عالی آموزشی آن گونه که شایسته است معرفی نشده است و بازتاب عملکرد مراکز عالی علمی - کاربردی در رسانه ها جایی ندارد و جوانان جویای تحصیل و مهارت از آن شناخت کافی پیدا نکرده اند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: پایگاه خبری " اختر شرق " ضمن پوشش اخبار و مسایل مختلف اجتماعی می تواند این مظلومیت دانشگاه علمی کاربردی را نیز بر طرف کند تا جایگاه مراکز علمی کاربردی به درستی به عنوان یک نیاز ملی تبیین و به جامعه معرفی شود.

دانشگاه جامع علمی - کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلان بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش آموختگان مرکز آموزش که فاقد تجربهٔ اجرایی هستند تشکیل شده است و با به کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی‌ارشد اقدام می‌کند.

هدف این دانشگاه، فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می‌شود دانش و مهارت لازم را کسب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =