۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 83584163
۰ نفر

برچسب‌ها

حوادث هفته گذشته هزار و ۲۶۹ مصدوم برجای گذاشت

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از نهم تا پانزدهم آذر ماه) در مجموع ۴۴۳ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران (ای او سی - EOC) ثبت شد که در پی این حوادث هزار و ۲۶۹ نفر مصدوم شدند.

پیرحسین کولیوند روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: از مجموع هزار و ۲۶۹ نفر مصدوم حوادث ویژه، هزار و ۱۰۳ نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۶۶ نفر در محل از سوی امدادگران اورژانس ۱۱۵ درمان سرپایی شدند و نیز ۱۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

وی توضیح داد: از مجموع ۵۱۳ حادثه ویژه ثبت شده طی هفته گذشته، ۱۳۴ مورد حوادث ترافیکی که (معادل ۳۰ درصد از کل حوادث ثبت شده) و ۳۰۹ مورد حوادث غیرترافیکی (معادل ۷۰ درصد از کل حوادث ثبت شده) بودند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: طی هفته گذشته،۴۰ مصدوم طی ۳۰ ماموریت، توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی انتقال یافتند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =