المپیکی شدن «مردانی» به اما و اگر کشید

تهران- ایرنا- «سجاد مردانی» از رسیدن به مدال طلای رقابت‌های گرندپری مسکو بازماند تا کارش برای رسیدن به سهمیه المپیک به اما و اگر بکشد.

فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ از روز گذشته با حضور ۱۲۸ تکواندوکار برتر جهان در مجموعه ورزشی "دینامو" شهر مسکو آغاز شد و امروز (شنبه) به اتمام رسید.

در پایان این پیکارها، تکلیف تعداد زیادی از تکواندوکاران راه یافته به المپیک توکیو مشخص شد. پنج تکواندوکار از هر وزن، از طریق گرندپری به المپیک می‌رسند.

آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی و سجاد مردانی نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند.

احمدی در دور نخست حذف شد و هادی‌پور و حسینی نیز با وجود رسیدن به سهمیه المپیک از کسب مدال بازماندند.

در وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم، «سجاد مردانی» که با غلبه بر حریفانی از مکزیک، کوبا و جمهوری آذربایجان به فینال رسیده بود، برای کسب مدال طلا به مصاف «کیو دون» از کره جنوبی رفت.

مردانی در حالی که از حریف پیش بود در نهایت متحمل ۲ ضربه چرخشی شد تا با حساب ۲۱ بر ۱۰ مغلوب شده و از رسیدن به مدال طلا بازبماند.

با این اوصاف کار مردانی برای رسیدن به سهمیه المپیک سخت شد. وی باید در مسابقات گرنداسلم چین که ماه آینده برگزار می‌شود به مدال طلا دست یافته تا راهی المپیک شود و در غیر اینصورت حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان را از دست می‌دهد.

مردانی در حالی امروز با دو ضربه چرخشی، امتیازات زیادی را از دست داد و مغلوب شد که «میرهاشیم حسینی» و «آرمین هادی‌پور» نیز در دیدارهای رده‌بندی با همین ضربات چرخشی، مغلوب حریفان خود شدند.

هدایت تیم ملی تکواندوی مردان ایران را «فریبرز عسگری» برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =