۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83584136
۰ نفر

برچسب‌ها

دو میلیون اصله نهال در گیلان غرس می شود

رشت - ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از کاشت دو میلیون اصله نهال در استان تا پایان امسال خبر داد.

محسن یوسف پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :  با مشارکت مردم، طبیعت دوستان و جنگلبانان گیلان، تا پایان امسال ، بیش از سه هزار هکتار از اراضی ملی استان نهال کاری و به اراضی جنگل کاری دست کاشت تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه این اقدام در سیزده شهرستان استان و به منظور توسعه فضای سبز و درختکاری در اراضی ملی مستعد که از قبل شناسایی شده، انجام می شود، تصریح کرد: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال از این تعداد مربوط به گونه های جنگلی و مابقی  آن مربوط به کاشت صنوبر و زراعت چوب است.

وی، با تاکید بر اهتمام ویژه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان  در حوزه زراعت چوب، جنگل‌کاری و کاشت نهال تصریح کرد:  علاوه بر اعتبارات استانی امسال بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای کاشت ۳۳۷ هزار اصله نهال در سطح حدود ۵۶۵ هکتار از عرصه‌های استان پیش بینی شده است که از این منابع برای پیشبرد برنامه جنگل‌کاری استفاده خواهیم کرد.

به گفته یوسف پور؛ امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در پنج نقطه از استان شامل ماسوله، آستارا، زندانه رضوانشهر، خالکایی ماسال و پل رود رودسر برای برنامه های جنگلکاری استفاده می شود.
عرصه های جنگلی گیلان ۵۶۵ هزار هکتار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =